Januš
16.05.06,12:33
Dobrý deň, keďže netuším kam zaradiť moje otázky tak to skúsim takto.

1. Zamestnanec celý rok u jedného zamestnávateľa - je ZŤP celý rok 2005, zároveň vykonáva činnosť osobného asistenta. V zamestnaní neprekračuje max. VZ 43095,-. Je správne RZZP typ S, prílohy List SA - zamestnanec a List SC - osobný asistent ?

2. Zamestnanec do 31.5.2005 vČR, od 1.6.2005 zamestnaný v SR a zároveň vykonáva činnosť osobného asistenta. Čo mám spraviť keď časť roka pracoval riadne v ČR. Čo sa týka SR RZZP typ S, príloha SA-zamestnanec, SC-asistent ?

3. Zamestnanec celý rok 1 zamestnávateľ, činnosť osobného asistenta, dohoda o vykonaní práce - viac ako 13000,- (9-12/2005). Urobím RZZP typ S, príloha SA-zamestnanec, list SC-osobný asistent, SC-dohodár?

4. SZČO celý rok 2005, zároveň zamestnanec a konateľ. RZZP S, SA - zamestnanec, SB-SZČO, a konateľa ako je to , je to tak,že do 31.8.2005 sa považovali za SZČO a mali odvádzať preddavky do ZP a od 1.9.2005 poistné len z vyplatenej odmeny. Vôbec neviem na aké tlačivo dať konateľa najprv som myslela, že SC ale tam vidím len obdobie od 1.9.2005 do 31.12.2005.
Ak máte niekto skúsenosť s konateľom prosím o radu.
Ďakujem
Jana Motyčková
16.05.06,16:18
1. Myslím si, že príjmy z osobnej asistencie z daňového hľadiska spadajú pod §6 ods.2 písm. b) - príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním. V takomto prípade mal byť od 1.9.2005 prihásený ako SZČO na zdravotnej poisťovni. Ak bol, robí tlačivo S s listami SA-zamestnanie, SB-asistencia. Ak prihlásený ako SZČO nebol ani sa nechce späatne prihlásiť (čo si myslím že by mohol mať problémy), aspoň v RZZP tieto príjmy uvádza a vtedy vypĺňa S + listy SA a SD=príjmy zamestnanca podľa §6 zákona o dani z príjmu. Určite nie SC

2. Ako 1. Príjem z ČR sa neuvádza.

3. Detto (ako 1). Príjem z dohôd počas trvania pracovného pomeru nevstupuje do VZ pre ZP.

4. S + SA za zamestnanie, 1 list SB za SZČO+príjmy konateľa za január až august. Ak konateľ mal odmeny aj v mesiacoch 9-12 a je konateľom tam, kde má pracovný pomer,odmeny zahrnie do listu SA z tohoto zamestnania. Ak bol konateľom v inej firme a mal odmeny v 9-12, urobí ešte jeden list SA kde bude mať uvedené odmeny konateľa.
Januš
18.05.06,07:43
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň!:D