gabrielbarczi
16.03.15,15:48
Mam 3D smart led TV a dvd prehravac. Je mozne cez USB spustat 3D filmy (format mkv), aj ked nemam 3D prehravac, len telku 3D?
Dik :)
misoft
16.03.15,16:30
Aký DVD prehrávač? 3D filmy sa na DVD ťažko zmestia - takže asi nie. To skôr BluRay player (a BR placka) je schopná....
Cez USB - teoreticky by sa dalo - lenže 3D film potrebuje dosť vysoký dátový tok. Cez USB v telke (je tam často USB 2.0 - dátový tok 480 Mbps - v skutočnosti je to omnoho menej) je to pre 3D na hrane.....
Ďalej je otázne, či telka bude podporovať obrazový kodek - *.mkv je "kontajner", v ktorom sú spolu uložené video a audio súbor vo svojom kódovaní).
gabrielbarczi
16.03.15,17:36
dvd je LG....neviem presne typ, je to len cisto DVD player, film MKV by som dal na usb kluc a sturil do dvd prehravaca a tak prehral na telku. DVD prehravac podporuje prehravanie mkv suborov. Telka je tiez LG47LB650V. No budem to musiet skusit a potom sa to uvidi :)
gabrielbarczi
16.03.15,17:38
DVD prehravac mam ako domace kino, preto by som dal usb do prehravaca, nie cez telku.
misoft
16.03.15,18:08
Ten film - akú má veľkosť? 3D *.mkv často sú cez 5-8GB. Na obyčejné DVD sa to nezmestí (ibaže by sa to dalo na dual layer DVD-DL, ale to musí i DVD prehrávač podporovať - prehrávanie dvojvrstvových DVD). A pokiaľ ideš z kina cez SCART - tak potom mínus bodov.... použiť potom HDMI.
gabrielbarczi
16.03.15,18:16
film ma aj cez 10 GB, ale chcem to spustit cez usb vstup v domacom kine. Z kina mi ide do telky hdmi kabel
Chobot
16.03.15,19:17
A na čom máš uložený ten film? Na HDD? Lebo podľa mňa na USB kľúč ho nedáš, USB kľúč je formátovaný na FAT a FAT nepodporuje súbory väčšie ako 4 GB. A ak to máš na HDD, tak je otázne, či tvoj DVD prehrávač má aj napájanie pre HDD cez USB.
misoft
16.03.15,21:35
Pozor - USB kľúč môže naformátovať i na NTFS! A vtedy 10GB nie je problém.
DVD prehrávače majú napájanie v USB (inak by USB kľúče nešli). Je otázne, či zvládne ext. HDD (2.5" by ale zvládnuť malo). Ovšem je na mieste otázka, či vstup USB na domácom kine podporuje NTFS formát (vo väčšine prípadov chcú len FAT32).

Ja som jeho zmienku o prehrávaní pochopil, že chce z USB priamo na telke - vtedy by záležalo len na telke, či to zoberie a či dátový tok by bol postačujúci.
miselito
18.03.15,12:28
Tvoj televizor podporuje 3D, plus ma konektor USB tak nahraj na USB a pojde to. :D
erik555
21.03.15,08:51
a"nahrat" v takom formate, aby to jeho telka aj spustila
miselito
21.03.15,10:26
To je jasnacka :D