dacanko
16.03.15,17:36
Dobrý deň,

prosím o pomoc. Na životopise mám napísanú ako kontaktnú adresu adresu mojej priateľky. Môj nový zamestnávateľ si nevšimol rozdiel adresy trvalého bydliska na mojom občianskom preukaze a uviedol na pracovnú zmluvu adresu mojej priateľky ako trvalu adresu zamestnanca. Má iná adresa zamestnanca, ktorá nie je totožná s trvalým bytom počas podpísania zmluvy za dôsledok neplatnosť pracovnej zmluvy?

Ďakujem za pomoc
Peggynka
16.03.15,16:55
Čo má trvalý pobyt s pracovnou zmluvou? Je tam tvoja adresa a ak sa zmení,tak to nahlásiš zamestnávateľovi.Ľudia bývajú v podnájmoch na druhom konci republiky,tak im zamestnávateľ bude posielať poštu na trvalý pobyt?
Zuzanka_ba
16.03.15,16:57
Nemá.
Zrejme si dostatočne identifikovateľný aj na základe iných osobných údajov, spravidla to býva rodné číslo, atď.
No treba to poriešiť, napríklad ručnou opravou na oboch rovnopisoch (kto a kedy opravil), alebo podpíšte zmluvu ešte raz..
Trvalé bydlisko zamestnávateľ posiela ako informáciu aj pri nahlasovaní zamestnanca do Sociálnej poisťovne, ak ešte zamestnávateľ o chybe nevie treba mu dať vedieť, aby to mal správne.
dacanko
16.03.15,16:58
Na zmluve je napísane "trvale bytom: ..." a tam je adresa priateľky. Ja viem, že adresa môže byť hocijaká, len to ma žerie že je tam napísané "trvale"
Peggynka
16.03.15,17:00
Tak neviem,ako to má tvoj zamestnávateľ,ja som mala :Bytom...alebo Adresa
dacanko
16.03.15,17:06
Ďakujem,,, čo sa stane ak ma nahlásil na sociálnu poisťovňu s inou adresou?
Peggynka
16.03.15,17:08
Tam si identifikovaný podľa rodného čísla.Ak by si bol SZČO,tak by si nahlásil adresu.
Zuzanka_ba
16.03.15,17:17
Nič hrozné sa nestane, v prvom rade ty sa týmto vôbec nemusíš trápiť, všetko sú to povinnosti zamestnávateľa :)
Sociálna poisťovňa v prvom rade priraďuje rodné číslo k menu, takže ak by si aj bol s nesprávnou adresou, tak už si prihlásený, nikto nemôže povedať že snáď načierno robíš.
Ak sa zamestnávateľ pomýlil, dá sa to myslím pomerne ľahko opravit cez zmenu registračného listu kde uvedú správnu adresu trvalého.
Ešte si kukni či máš uvedené správne číslo účtu na výplatu mzdy, prečítaj si tú zmluvu, ak si ju ešte nečítal, a hlavne nestresuj.
Kabaka123
16.03.15,17:42
tak toto určie nie je problém....
na mzdové nahlásiš zmenu adresy a je odfotíš občiansky...napíšeš súhlasím podis
pretože trvalý pobyt sa uvádza na daňových tlaičvách do ZP a SP žiadna veda
dacanko
16.03.15,18:51
Ďakujem zajtra idem na personálne a dam im vedieť, že je tam zmena