pajoas6
16.03.15,22:06
Dobrý deň,

chcem si kúpiť kolagén kvôli problémom s chrupavkami. Mal som ORTHO HELP 3 mesiace, nejak necítim pokrok. Tak že či náhodou niekto nemá skúsenosti s nejakým kvalitným kolagénom, že mu to po čase skutočne zlepšilo situáciu. Prípadne nejaké recepty starej matere ak máte, budem vďačný za každú novú info. :-)



PS: uvedomujem si, že ide o dlhodobú liečbu a kolagén v tabletách je len doplnok výživy na určitú dobu.




Ďakujem vopred za užitočné rady.
Anika61
16.03.15,22:38
bettylou
17.03.15,02:31
huspenina, pravidelne v jedálničku
ladynika
17.03.15,06:19
mne velmi pomaha toto, davam si to trikrat do roka ako kuru a vzdy pomoze, aj od bolesti...vyskusala som tych pripravkov dost, aj na predpis od ortopeda, ale toto ma najvacsi podiel ucinnych latok v zlozeni...a kolagenu az 11 gramov v dennej davke...http://www.namaximum.sk/kategoria/k-bova-vyziva/joint-flex-gold-klbova-vyziva/ naozaj to velmi odporucam
kopretinka
17.03.15,07:18
aký máš problém,ak to nie je tajné?
Jurivo
18.03.15,07:06
Popri každom výživovom doplnku s kolagénom treba užívať vyššie dávky vit. C (najlepšie v prírodnej forme). Vit. C sa podieľa veľkou mierou na tvorbe kolagénu.
kargo
18.03.15,10:19
Manželke veľmi pomohol Ortho 3000 (na Slovensku sa nedá kúpiť len v ČR ), mne pomohol Colafit ale treba aspoň 60 ks. A občas aj tú huspeninu.
Antea
18.03.15,15:50
lujza.j
18.03.15,16:25
ja idem skúsiť na lačno po dobu 3 týždňov 1PL potravinárskej želatíny...zapiť dostatočným množstvom vody....potom pauza

toto je užitočná rada tu z porady........ale to treba dať do vyhladávača čo sa hladá...

nemám žiadne chrupavkové problémy ...iba tak

http://www.porada.sk/t206634-vyziva-klbov.html
Tweety
18.03.15,16:27
šak ti tam naboptná
lujza.j
18.03.15,16:30
doplnila som....
Anika61
18.03.15,16:39
Tam je to v tom linku co som dala:-) tiez chcem skusit:-)
Ale tam je,ze do rana nechat nabopnat a tak zjest....
lyka60
18.03.15,17:42
aj ja som čítala, že večer rozmiešať 5 g kvalitnej potravinárskej želatiny so štvrtinou šálky studenej vody a ráno nalačno skonzumovať, zatiaľ nemám odskúšané, mne pomohol trochu aj Ortho Help trochu aj šumienkový Proenzi, ale musím to stále brať bez prestávky momentálne skúšam Colafit až doberiem po 2 mes. skúsim tú želatinu, alebo už tebe skôr odporúčanú klbovú výživu od ladynika.
220870
18.03.15,18:04
vyhýbajte sa kyseline citrónovej.Je to konzervat a ničí chrupavky.ggoglite desatero doktora lukeše boskovice.
peterkos2
18.03.15,18:18
Ja momentálne skúšam na kľby 1PL avokádový olej ráno na lačno,večer si dávam 1PL makového oleja -vápnik. DG osteoartróza 1.st.Predpísaný Piascledine,využíval som dva mesiace a žiadne výsledky. Momentálne mám prestávku-u nás nemajú avokádový olej.
pajoas6
20.03.15,16:57
Kedy vam zacal ucinkovat?
Ja aj cvicim, mozem to normalne brat s proteinom? Vdaka. :-)
ladynika
20.03.15,18:19
ja si to davam rano do dzusu, prerazi to chut kolagenu :-) urcite sa to moze kombinovat aj s proteinmi, v zlozeni nie je nic co by branilo spolocnemu uzivaniu...a mne to zabera asi po tyzdni, nasadzujem si to ak zacinam citit bolest v klboch...ja mam lupus (reumaticke ochorenie) a brala som uz mnozstva doplnkov ale jedine toto mi pomohlo, aj na chrupavky aj na vazivo, aj na zapal...uz to asi vyznieva ako reklama :-) ale treba si popozerat v zlozeni kolko je tam obsiahnutych latok a v akom mnozstve a myslim ze v tomto smere je tento produkt jedinecny na SK trhu :-)
lujza.j
20.03.15,18:49
dnes som si vybrala v lekárni Piascledine....ked doberiem....dalej budem asi pokračovať bez...zloženie tohto lieku:sojový a avokadový olej...takže kúpim a budem piť
terezamaria
20.03.15,20:43
Lui musia sa vypiť 3 dávky, už som to jedla 3 x po 3 balenia.....jedno trojbalenie do roka, najlepšie počas jedenía :-)))
patotn
21.03.15,02:10
ja som nasiel o kolenach na fore toto mozno nieco pomoze aj na chrupavku ANIMAL FLEX universal (klbova vyziva pre kulturistov s najlepsimi recenziami-osobne odskusane 2kury=ulava pre cely pohybovy aparat,lepsia mobilita klbov,eliminacia unavovych bolesti a stuhnutosti kolien atd), dalej GELACTIV (uzivam cca 5r=po 2mesiacoch 3mesacnej kury zatial vzdy citelna ulava-v mojom pripade kolena, ramenny klb,slachy predlaktia,zapastia a klby a slachy prstov) a VERSAN (zatial len v procese uzivania na odporucanie lekara a znamych-hlavny benefit je udajne v zrychlenej nutrifikacii chrupaviek a okoliteho vaziva, zrychlena tvorba synovinalnej tekutiny kt impregnuje a "konzervuje" chrupavku)

vstrebavanie a transport hlavne Ca,Mg,F(a ich ionov,soli atd) a teda hlavne vit. C,D,K.Dolezity je taktiez B-komplex na regeneraciu nervovych struktur a Omega 3-6-9

LOPUCH(ano normalne odtrhnuty od potoka)staci prilozit, pripadne este omotat potravinarskou foliou, dalej kostihojova tinktura a na prevenciu klbovych zapalov zazvorovy caj a "caj" lapacho

Sinovial na premazanie kľbu, vraj si to dávajú športovci pichať pred sezónou
chondrosulf na 3 mesiace a meloxycam

BARNYS INOVO 5 + mumio

100% kolagén COLAFIT /3 mes. stoja asi 20 eur. Ale odporúčam najmä ANIMAL FLEX 44 sáčkov po 8 tab, 1 sáč. na deň a naraz nalačno. Stojí od 28,50 eur

Condrosulf 30x800mg 3 balenia
ladynika
23.03.15,08:56
mne lopuch vobec nepomahal, ani tvaroh (vraj vytahuje zapal a vodu) ani masaz lubovnikovym olejom (na cystu) a condrosulf od ortopeda mi nepomohol vobec :-(
patotn
30.03.15,12:28
u niekoho nepomoze nic z prirodnej mediciny a ani lieky ked je to moc poskodene mam odskusane
tero21
22.08.20,03:14