kornelialozsi
17.03.15,12:13
Náš problém sa týka dodanie plynu. Jedná sa o moju babku, ktorá je už chorá a žije sama v domácnosti, mala preplatok za plyn. Požiadala moju matku, aby ju prehlásila do inej spoločnosti s ktorím máme dobré skúsenosti. Zmluvu uzatvorili s tou druhou spoločnosťou a už od 1.máj t.h. jej mali fakturovať plyn, ale pracovníčka z firmy od pôvodného dodávateľa jej zavolala minulý týždeň vo štvrtok, že jej má lepšiu ponuku, lebo firma kam sa prehlásila skrachovala. Babka ktorá nevie poriadne ani po slovensky ani nerozumela čo od nej chce, a myslela si, že keď ona ani chodiť nevie, tak tá pani sa do vnútra ani nedostane, sa mýlila. Pani sa dostala dovnútra hovorila po slovensky napriek tomu, že vedela aj po maďarsky a oklamala moju babku s tým, že firma babkou vybratá na dodanie plynu sa skrachovala a že jej nemá kto poskytnúť plyn. Cca po hodine sme sa dozvedeli čo sa stalo tak sme vyvolávali do firmy, že ju oklamali, a že ona ani nemala právo to riešiť, nakoľko zmenu riešila moja matka. Bolo nám povedané, že keď do 24hod. osobne navštívime pôvodného dodávateľa máme možnosť zrušiť zmluvu, stalo sa. Vysmiali nás čo chceme. Dnes došiel poštou ďakovný list, bol podaný v stredu, babka podpisovala zmluvu vo štvrtok a na centrále sme boli v piatok. Chceme sa odvolať, túto zmluvu ani nie s pôvodným dodávateľom chceme zrušiť, nakoľko ju posunuli k celkom inému dodávateľovi.