gafor
16.05.06,14:10
Začal podnikať v januári 2005, koncom júna 2006 bude ŽL vrátený z dôvodu práce na TPP v zahraničí od júla 2006. Bude ešte potrebné zaplatiť preddavok na daň za druhý kvartál (alebo jeho časť)? Ďalej ma zaujíma druhý pilier. Ak sa odhlási zo SP a prihlási ako dobrovoľný platca, aká bude výška odvodu? Teraz je vyrátaných 6066 Sk. Bude ako dobr. platca platiť tiež toľko alebo minimum? A ako dlho je potrebné dobrovoľne platiť? Je to dosť položka, keďže zároveň bude platiť odvody aj v zahraničí. Ďakujem za rady.
stuko
16.05.06,15:30
Začal podnikať v januári 2005, koncom júna 2006 bude ŽL vrátený z dôvodu práce na TPP v zahraničí od júla 2006. Bude ešte potrebné zaplatiť preddavok na daň za druhý kvartál (alebo jeho časť)? Ďalej ma zaujíma druhý pilier. Ak sa odhlási zo SP a prihlási ako dobrovoľný platca, aká bude výška odvodu? Teraz je vyrátaných 6066 Sk. Bude ako dobr. platca platiť tiež toľko alebo minimum? A ako dlho je potrebné dobrovoľne platiť? Je to dosť položka, keďže zároveň bude platiť odvody aj v zahraničí. Ďakujem za rady.
co sa tyka odvodov, do zdravotnej poistovne, pokial pracujes na TPP v krajinach EU, tak sa stanes poistencom, v prislusnej krajine, ked prides na slovensko, moez si uplatnovat europsky zdravotny preukaz predtym formular 111, ktory Ti vyda poistovna v zahranici. Zo slovenskej poistovne sa nezabudni odhlasit !!! Oznamovacia povinnost max. do 8 dni

Co sa tyka druheho piliera v socialnej poistovni, tvoja zmluva sice bude aktivna, ale zo socialnej poistovnej ti na neho nebudu chodit ziadne peniaze.
samozrejme mas moznost prihlasit sa v SP ako dobrovolny platitel, a toto platenie aj kedykolvek ukoncit. Typ poistenia si mozes vybrat, predpokladam, ze si teda vyberies dochodkove poistenie (starobne) vymeriavaci zaklad je vzdy minimalne z minimalnej mzdy 18% tj. v sucasnoti 1242 Sk, maximum zo sumy okolo 48 000 a myslim, ze vyska odvodu je okolo 8500 Sk

Este doplnim, ze polovicka tvojho odvodu, putuje do 2 piliera, druha polovicka ostava v SP

Co ds tyka tej SP este som zabudol pripocit aj rezervny fond odvod 4,75 per z vym. zakladu