zabka3
17.03.15,16:44
Kúpili sme si s budúcim manželom pozemok u nás v dedine nakoľko tento pozemok bol veľký tak 7 árov predal majiteľ jednej rodina a vedľa nich zostala príjazdová cesta 4m široká aby bol prístup dozadu k druhému pozemku ktorý sme kúpili aj s tou cestou k tomu zadnému pozemku. Chceme si dat postaviť dom z dreva na kľúč vybrali sme si štýl domu a potiaľto bolo všetko v poriadku. Ale išla som na stavebný úrad zaniesť žiadosť o vydanie záväzného stanoviska k investičnému zámeru a tam ma hneď schladili ze tam už dom stat nemôže pretože to nieje v línii ostatných domov a dom za domom do zadu nemôže byť.A ešte nám začali argumentovať že je nový územný plán ktorý je pred schválením a vraj v budúcnosti cez polovicu nášho pozemku pôjde dedinská cesta ale úplne nezmyselne aj podla geodeta pretože to je zastavané územie a aj ďalšími pozemkami a viem že aj na tých sa bude stavať./Okrem toho je tam cesta už postavená/A pýtam sa ich o radu ako odborníkov a nevedia či si môžeme začať vybavovať stavebne povolenie alebo kam sa máme ísť poradiť či je možné tam stavať či nie len pokývali plecami alebo sme vyhodili eura za 14árov len tak.Budem rada ak nám niekto poradí .
Ondrej Kozlovsky
23.03.15,19:38
Dobry den,

je velka skoda, ze ste si vsetky informacie nezistili komplexne este predtým, ako ste pozemok kupili. V tomto pripade Vam nic ine neostava len sa snazit upravit zmeny v uzemnom plane tak, aby to vyhovovalo aj Vam. Tu, mozu byt vase pripomienky zapracovane, ale aj nemusia :(.
zabka3
24.03.15,13:12
Ďakujem za odpoveď a trošičku sme sa posunuli ďalej ešte nemáme oficiálnu odpoveď zo stavebného úradu ale vraj cesta je tam zakreslená ale to je chyba to tam nemá byt ale vraj polovica pozemku je extravilán a druha je intravilán /dúfam ze som tie slovíčka napísala správne/ tak ze sa to musí vyriešiť ale nevieme co mame preto spraviť mi.A nevieme za kým treba ísť pretože u nás každá rada drahá.
Ondrej Kozlovsky
24.03.15,18:08
intravilál a extravilán na to nemá vplyv - dolezity je uzemny plan. Vo vasom pripade by som konaktoval niekoho kto ma skusenosti s vybavenim stavebného povolenia vo vasej lokalite a chape uzemnenu planu, tu nemate na com setrit.
zabka3
11.04.15,17:32
Chcem vás znovu požiadať o radu začalo sa to hýbať správnym smerom schválenie územného plánu sa posuva.Bola som si na stavebnom úrade zobrať tlačivo na stavebne povolenie a dali mi tlačivo Návrh na vydanie územného rozhodnutia a treba tam uviesť stručnú charakteristiku územia a spôsob jeho doterajšieho využitia čo tam treba uviesť aby som nenapísala nejakú haluz.Ďakujem