nikula
17.03.15,21:34
Známa má potvrdenie za 3 mesiace práce na SK, zvyšné mesiace robila v zahraničí na zmluvu, ale je problém zohnať potvrdenie o príjme. Môžem urobiť daňové len na základe slovenského príjmu, pri zahraničí sa uplatní vyňatie príjmu. Či radšej dať odklad a snažiť sa získať nejaký doklad. Výplatné pásky nemám.
veronikasad
17.03.15,20:52
pracovala v zahraničí na riadnu pracovnú zmluvu ?
Idiotka
18.03.15,09:48
zdaňujú sa c e l o s v e t o v é príjmy, vyňatie môže urobiť iba niekde...Odklad? a získať dáky doklad.

Pri príjmoch zo závislej činnosti vykonávanej v zmluvnom štáte však môže rezident SR využiť výnimku, ktorú ukladá zákon o dani z príjmov a na elimináciu dvojitého zdanenia týchto príjmov použiť metódu vyňatia príjmov (aj napriek tomu, že v danej zmluve bude uvedená metóda zápočtu dane), ak tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené a ak je tento postup pre neho výhodnejší. Metódu vyňatia príjmov môže použiť aj ten daňovník, ktorý poberal príjmy zo závislej činnosti vykonávanej v štáte, s ktorým SR nemá uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojtého zdanenia avšak za podmienky, že jeho príjmy boli v tom štáte preukázateľne zdanené.
kn-alka
18.03.15,09:51
a čo chceš vyňať, keď nemáš doklad? .... vyňatie znamená, že najprv všetko dokopy spočítaš (na to potrebuješ potvrdenie aj zo zahraničia) a až potom príjmy zo zahraničia vyjmeš.
kn-alka
18.03.15,09:51
Odporúčam podať odklad podania DP a zohnať potvrdenia.
kn-alka
18.03.15,09:53
opravím ťa: vyňatie sa môže robiť aj voči štátom, s ktorými máme dohodu o zápočte, kuk do § 45 ods.3
Marikaby
18.03.15,10:01
Radšej by som posunula termín na podanie DP. Mne doniesol človek, ktorý pracuje v Anglicku výplatné pásky, urobila som z toho tabuľku (hrubá mzda, odvody, dan, čistá mzda), prerátala kurzom na euro,aby som mohla uviesť do dan. priznania. Prefotené výplatné pásky aj ročný sumár (tabuľka) tvorí prílohu dan. priznania typu A. Uplatnili sme vyňatie príjmu - na Slovensku daň neplatí.
nikula
26.03.15,05:14
Aj ona má výplatné pásky okrem jedného mesiaca. Nebude vadiť ak sa urobí bez toho? Robí sa vyňatie.
Marikaby
27.03.15,07:39
Ak chýba iba jedna výplatná páska tak by to nemal byť problém - nech nadiktuje údaje z poslednej výplatnej pásky a viete podať dan.priznanie. Pásku si uschovajte a v prípade nejakej kontroly z dan. úradu viete správnosť údajov preukázať.