Michaela2014
18.03.15,07:37
Ex manzel neplati vyzivne urcene sudom a potvrdene aj krajskym sudom v plnej vyske uz 13 mesiacov. Podala som navrh na exekuciu i trestne oznamenie. Ex manzel podal namietku proti exekucii a dovolanie proti rozsudku o vyzivnom , cize sa to bude riesit na najvyssom sude. Ako dovod uvadza , ze je insolventny a zmieta sa v hlbokej financnej krize.Pritom plati 10.000 eurovy lizing na auto a je zamestnany so 700,- eur vyplatou. Niekedy je aj vyssia a mimo toho aj na cierno si privyraba.Mam pravo ziadat od neho dlzne vyzivne ak prebieha dovolacie konanie na NS SR? Ex manzel este ako reakciu na exekuciu podal navrh na zmenu rodicovstva,tzv. ziada mojho syna do svojej opatery.Samozrejme syn o tom nechce ani pocut a ani ja.Ex manzel si chodi na diskoteky a alkohol. aj vodicsky mu zobrali, ked nafukal. Bojim sa ci moze v niektorej veci uspiet. Co mozem ako dostacujuci dovod v namietke proti exekucii, vo vyjadreni na dovolanie na NS SR a proti navru na zmenu rodicovstva??? Dakujem za kazdu odpoved!
draik
18.03.15,06:46
Samotné podanie dovolania neodkladá vykonateľnosť rozhodnutia.
Michaela2014
18.03.15,07:06
Dakujem za odpoved. Pokial prebieha dovolacie konanie ex manzel musi platit zvysene vyzivne urcene sudom??
misoft
18.03.15,15:12
Áno! Rozhodnutie súdu v prípade výživného je ihneď právoplatné a vykonateľné!