benaja
18.03.15,10:18
Existuje možnosť, že advokátovi vyplatím polovicu vyhranej časti ak zoberie môj prípad a keď nevyhrá tak nedostane nič? Mám známeho, ktorý chce ísť do súdneho sporu a právnik mu nevie odpovedať či vyhrá? Len predpokladá, že asi áno. Čo by ste robili v takom prípade?
marjankaj
18.03.15,09:20
Šak nech sa advokát snaží. :cool:
alaya1
18.03.15,09:21
Kazdy pravnik spise zmluvu o zastupovani, kde sa urcia a dohodnu podmienky aj platby za sluzby.
Peggynka
18.03.15,09:39
Keď s takou zmluvou bude advokát súhlasiť,tak áno :eek: Pochybujem,že bude :D
A keď mu advokát protistrany ponúkne dobrú odmenu,tak mu to aj pustí a má zarobené :D:D:D a nemusí sa dohadovať s tebou :eek:
buchač
18.03.15,10:21
Existuje možnosť, že advokátovi vyplatím polovicu vyhranej časti ak zoberie môj prípad a keď nevyhrá tak nedostane nič? Mám známeho, ktorý chce ísť do súdneho sporu a právnik mu nevie odpovedať či vyhrá? Len predpokladá, že asi áno. Čo by ste robili v takom prípade?
Momentálne sa len rehocem...:D :D :D ...teda (aby jasno bolo) presnejšie povedané nad tou hlúposťou.
Keď nič iné, tak palmáre si naúčtuje. Zastupovanie pro bono sa rieši na iných súdoch a v iných prípadoch...a pokiaľ viem, tak toto sem nepatrí...a ani ex offo.
----------------------------------------------
Existujú jedinci, ktorí sa chcú podrobiť plastickej operácii ksichtu...že nové selfie aby mali.
No chirurg nevie povedať, či sa operácia podarí k plnej spokojnosti klienta. No platbu pýta vopred... ;)
----------------------------------------------
Takže teraz ako ???
AmmiS
18.03.15,19:42
Na zodpovedanie je potrebné pochopiť ako to skutočne v realite chodí.
Advokát prednesie na súde svoje tvrdenia a dôkazy opierajúc sa o ustanovenia v zákone, ktoré má vedieť obhájiť tak, aby presvedčil sudcu o svojej pravde.
Protistrana (advokát) prednesie svoje tvrdenia k veci a tiež ich podporí zákonným ustanovením, t.j. urobí to isté z pohľadu svojho klienta.
Sudca si to všetko vypočuje, vykoná navrhnuté dôkazy a rozhodne, kto má v danom prípade pravdu a tiež svoje rozhodnutie odôvodní dostatočne, aby také rozhodnutie bolo preskúmateľné odvolacím orgánom.
Myslíte si, že "váš" advokát sa môže zaručiť, že vec vyhrá, ak rozhoduje o tom sudca?
Môže akurát povedať s určitosťou to, akú vidí šancu na úspech on (pokiaľ to pravdivo a kriticky dokáže zhodnotiť) a buď vec zoberie a bude zastupovať, alebo povie, že je šanca na úspech malá. O veci podanej na súde rozhoduje sudca, nie advokát. Advokát aj v prípade neúspechu vykoná úkony, venuje tomu svoj čas a svoje schopnosti a za to mu patrí odmena podľa vyhlášky č.655/2004 Z.z..
Ak mu dáte takú možnosť (odmena len pri úspechu, inak nič) asi váš prípad nezoberie vzhľadom na to, že on ten úspech zaručiť nemôže, môže len zaručiť, že spraví všetko preto, aby úspech dosiahol.
buchač
18.03.15,19:59
:D :D :D :D :D
Mária27
18.03.15,22:16
Však by vymreli advokáti - alebo aspoň polovica :)
Peggynka
19.03.15,05:43
Tiež som sa pobavila na jednom webe,že Jánoša zastupuje "advokátske eso";tak som pozrela,že koľko vysúdil Mojžišovi (8,5r.):D Ale oni by našli cestičku,ako nevymrieť-pud sebazáchovy nepustí :) Ako lekári :eek:
benaja
19.03.15,08:36
Ďakujem za odpoveď všetkým, ktorí napísali. Vážim si to. :)