maow
16.05.06,17:24
Mám problém....neviem no čo všetko si mám dať pozor čo sa daní (daň z príjmu, DPH, účtovníctva) týka v prípade ak chcem dať zákazníkovi zdarma nejaký produk ak si bojedná iný....t.z. objedná si niečo v hodnote 1000 sk a produku, ktorý bežne stojí 20 sk dostane zdarma......ako mám správne postupovať čo sa daní týka......a ako bude znieť fa...mám tam uviesť aj produk zdarma s nulovou hodnoutou....a čo DPH....proste mám v tom chaos....prosím o radu.....Ďakujem
KEJKA
16.05.06,15:48
najlepšie vyskladniť obe položky a na faktúru napísať...Fakturujem Víám podľa dodacieho listu...................xxx Sk
alebo rozpísať položky v bežných cenách, spočítať, pod to dať zľavu napr. vo výške ceny toho produktu, ktorý chcete dať "zdarma", spočítať, na to DPHa súčet k úhrade.
Marianna01
16.05.06,15:49
No, ja by som to charakterizovala ako reklamný predmet. Je to zrejme lákadlo, aby ľudia nakúpili nad určitú hodnotu tovaru.
Môžeš sa rozhodnúť dávať to na faktúru, ale ak pri došlej fa zaúčtuješ reklamný predmet, nemusíš to nikde uvádzať, ide to rovno do spotreby. Z toho vyplýva, že nevyplýva povinnosť DPH...
Pozor na max. hodnotu rekl. predmetu
KEJKA
16.05.06,15:57
reklamný predmet musí byť označený logom firmy!
Marianna01
16.05.06,16:03
Nepísalo sa či je alebo nie. Tiež to nie je veľký problém, si myslím!