brcko1
18.03.15,11:55
Dobry den chcem sa opytat. Dna 28.2.2008 som uzatvorila som zamestnavatelom pracovny pomer na dobu neurcitu. Od 1.1.2010 do 15.2.2010 som bola na materskej a potom som si cerpala rodicovsku dovolenku do 14.7.2012. Od 15.7.2012 do 9.3.2013 som bola na druhej materskej dovolenke a potom som si cerpala rodicovsku dovolenku, ktoru som ukoncila dna 28.2.2015. Od 2.3.2015 si cerpam dovolenku. Zamestnaval zrusil pobocku v nasom meste. Najprv som sa zriekla odstupneho a chcela som si narokovat na dovolenku, na ktoru mam narok no teraz sa snazi aj tu vypocitat svojim sposobom. Mne vychadza ze za cas pocas 2 materskych dovoleniek + 5 dni zostatkova nevycerpana dovolenka mam narok na 27,5dna. On tvrdi, ze za r.2013 nemam narok na dovolenku. Odvolava sa len na ZP ktory je rozsiahli. Co si myslite? mam narok na dovolenku v r.2013? Teraz som uz tak nabrusena ze si chcem narokovat aj na odstupne. Dakujem za kazdu odpoved
Tweety
18.03.15,11:01
Za obdobie MD r. 2013 ti vznikol nárok na D za odpracované dni, a to vo výške 2/12 z ročného nároku. Za každých 21 dní 1/12.
PS ako si sa zriekla odstupného? Podala si ty výpoveď? AK si ju dostala podľa § 63 odst. 1.- tzv. organiz. dôvody ale ste sa dohodli na skončení PP- §60 ZP z rovnakých dôvodov, nárok na odstupné máš zo zákona.
brcko1
18.03.15,11:11
Mne zamestnavatel povedal ze za r.2013 podla Zakonika prace narok na dovolenku nemam. Ukonceni pracovny pomer este nemame. Ja som mu len do mailu napisala, ze si nan narokovat nebudem. Ale teraz kedze ma taha za nos si chcem nan narokovat . Ako to mam urobit? Mam napisat nejaku vypoved alebo cakat na vypoved od neho? Vedela by si mi prosim poradit?
vieraaaa
18.03.15,11:20
Ak Ti vznikol nárok na odstupné, tak platí § 17 ods.1 Zákonníka práce o neplatnosti právneho úkonu

§ 17 Neplatnosť právneho úkonu
(1) Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný.

(2) Právny úkon, na ktorý neudelil predpísaný súhlas príslušný orgán alebo zákonný zástupca alebo na ktorý neudelili predpísaný súhlas zástupcovia zamestnancov, právny úkon, ktorý nebol vopred prerokovaný so zástupcami zamestnancov, alebo právny úkon, ktorý sa neurobil formou predpísanou týmto zákonom, je neplatný, len ak to výslovne ustanovuje tento zákon alebo osobitný predpis.

(3) Neplatnosť právneho úkonu nemôže byť zamestnancovi na ujmu, ak neplatnosť nespôsobil sám. Ak vznikne zamestnancovi následkom neplatného právneho úkonu škoda, je zamestnávateľ povinný ju nahradiť.
Tweety
18.03.15,11:23
nedávaj nijakú výpoveď, ak pre teba nemá miesto, počkaj si na výpoveď alebo sa na skončení PP dohodnite- v dohode musí byť uvedený dôvod skončenia-organiz. dôvody, nárok na odstupné bude, tak, ako som napísala, aj na preplatenie nevyčerpanej D.
brcko1
18.03.15,12:01
a na to nejaky vplyv ze teraz som sa nedavno prestahovala do zahranicia?
brcko1
18.03.15,12:10
dakujem velmi pekne za tento paragra, pomoze :)