pešková
18.03.15,13:25
Dobrý deň, ak zamestnanec počas PN sa vydá/ožení v rámci svojej určenej vychádzky porušil liečebný poriadok? Pre zamestnávateľa v tomto prípade je ešte nejaká povinnosť okrem urobenia zmeny reg.listu? (zmena mena a stavu k danému dátumu). Aká povinnosť je zamestnanca na PN? Je povinný odniesť na SP sobášny list na odd.nemocenského?
Tweety
18.03.15,12:33
Svadba za 2 hodiny? Určite sa nedá zvládnuť všetko okolo svadobného dňa za 2 hodiny. Ak je DPN, má dodržiavať liečebný režim, Možné by to bolo snáď len ak by bola napr. v nemocnici.
Sobášny list nenesie na SP, len zamestnáv. vo Vyhlásení uvedie zmenu.
alaya1
18.03.15,12:35
Moja kamoska sa vydala za 15 minut aj s gratulaciami :)
Tweety
18.03.15,12:36
Samotný akt sa dá zvládnuť ale to ostatné okolo svadby asi nie.
pešková
18.03.15,12:58
svadba za 20 min. :-) išlo len o sobáš so svedkami . Takže SP nemá právo žiadať sobášny list? pochopila som to správne?
veronikasad
18.03.15,13:03
SP nežiada sobášny list, ale zrejme si si zmenila meno, možno aj adresu, to je potrebné po vybavní nového OP oznámiť do SP.
Oliwa
18.03.15,13:34
Ty brďo, to muselo byť riadne naponáhlo :D, keď ani nemohli počkať, kým vyzdravie... Tipujem, že to bola nevesta... :)Muži sa obyčajne do chomúta tak nehrnú...
Ak sa nemýlim, zdravý má nárok na 1 deň voľna /prekážka v práci/. Takto si skrátil vychádzku...
Prečo by malo ísť o porušenie liečebného režimu? Keď to bolo v čase lekárom určenej vychádzky, tak čo koho do toho? Niekto si ide nakúpiť, iný na prechádzku, a ako vidieť nájdu sa aj jedinci, ktorí zájdu na mestský/obecný úrad a ovrabčia sa... :D
alaya1
18.03.15,16:39
nie kazdy ma klasicku svadbu s hostinou. Niekto ma len obrad napr. v kancelarii primatora a nic, alebo veceru doma v byte.