Ibaka
24.10.04,21:34
Som začínajúci SZČO- technické poradenstvo. Popri tejto činnosti chcem vykonávať aj predaj tovaru súvisiaceho s poradenstvom. Za účelom lepšej nákupnej ceny chcem nakúpiť väčšie množstvo tohto tovaru a následne ho postupne predávať zmluvným ale aj nezmluvným klientom. Chcem sa spýtať či si môžem celý nákup tovaru dať ihneď do nákladov alebo iba tú časť, ktorú predám a či musím na tento tovať robiť nejakú samostatnú evidenciu. Vediem JU, nie som zatial platca DPH.
Zuzka
24.10.04,20:28
Do nákladov si môžeš dať nákup tovaru po zaplatení. V JU sa účtuje o všetkom, čo sa zaplatí cez účet alebo v hotovosti. Tovar by si mal viesť v skladovej evidencii.
Ibaka
24.10.04,20:42
Ďakujem Zuzka, ešte podotázočku, nemám reg.pokladňu, môžem ho predávať na faktúru, alebo PPD?
Zuzka
24.10.04,20:49
Treba si pozrieť zákon o reg. pokladniciach, či práve ten Tvoj predaj nespadá pod reg. pokladňu, ale predpokladám, že nie. Môžeš predávať na faktúru a aj PPD.
Niekde tu na porade som videla zákon o reg. pokladniciach (pod heslom reg. pokladňa) skús si to pozrieť.
Heni
25.10.04,05:14
Tu je Vyhláška o používaní ERP
Fidlo
26.10.04,09:10
Ďakujem Zuzka, ešte podotázočku, nemám reg.pokladňu, môžem ho predávať na faktúru, alebo PPD?
Môžeš ho predávať iba na faktúru a k nej vystavovať PPD pri platbe v hotovosti. Ale nemôžeš ho predávať iba na PPD bez faktúry. RP nemusíš mať, ale v tom prípade všetko len cez Fa.