lianett
18.03.15,17:03
SZČO je dlhodobo PN od 10/2014, teraz robí daňové priznanie ale má ho stratové, zaujíma ma, či mu SP v júni preráta dávky nemocenské, keď bude mať vymeriavací základ 0 a vlastne teraz má dávky 15€/deň, pretože minulý rok, presnejšie rok pred tým bol celkom dobrý, žiaľ teraz kvôli PN je v strate.

Inak nezarobil ani polovicu NČZD, tak si myslím, že by ho možno ani nemusel podať, ale hovorím si, nevie ako bude o rok, mohol by si daňovú stratu potom odpočítať. Len neviem čo SP, preráta to alebo nie? Oplatilo by sa trebárs pozastaviť živnosť a nepodať DP? na DÚ má preplatok okolo 800 € /platil preddavky za r.2012 a v r.2013 si nevyžiadal preplatok, tak mu tam visí dodnes a v máji by sa zišiel/. Len neviem, či by mal naň nárok, ak by pozastavil živnosť a nepodal to DP. Máte prosím Vás niekto s niečím takým skúsenosť?

Vďaka
Mila123
18.03.15,16:21
nemáš správne informácie, SP neprepočítava nemocenské dávky po podaní DP v takomto prípade
lianett
18.03.15,17:18
ďakujem, ja s týmto nemám skúsenosti, len ma napadlo, že to možno prerátajú, keď od júna sa menia aj odvody do SP. Ďakujem.