Lukas Macijewič
18.03.15,17:46
Dobrý deň,
Mám Subaru Forester ktorý som búral zozadu ale nemám peniaze na opravu.
Chcel by som ho odhlásiť z evidencie bez zošrotovania aby som si aspoň nejaké dorbné vrátil speť. Je mi jasné že diely na ktorých je VIN nemožem predať(teda nemal by som ale ani nechcem ). Viem že sa to niekedy dalo cez čestné prehlásenie ale počul som že už to nieje reálne. Auto je napísané na dobrého kamoša a nechcem žiadne problémy. Počul som že to nejak ide cez životné prostredie ale neviem ako...može mi stým niekto prosím pomocť ???
misoft
18.03.15,17:11
Vozidlo písané na dobrého kamoša - nuž, tak ten sa ti poďakuje.
Z uvedeného - ty ani nie si majiteľom vozidla. Máš splnomocnenie od "dobrého kamoša"? Nie? Tak ho len oprav. Evidenčné úkony ako nemajiteľ i tak robiť nemôžeš.....
Žabinka
18.03.15,17:22
Myslíš toto? Choď na obvodný úrad životného prostredia, povedia ti, ako postupovať..
Zákon č. 223/2001 Z.z, §51
(10) Držiteľ starého vozidla, ktorý na účely jeho vyradenia z evidencie vozidiel podľa osobitného predpisu57) nevie preukázať, ako naložil so starým vozidlom, ktoré podľa jeho tvrdenia už neexistuje, je oprávnený po zaplatení príspevku do Environmentálneho fondu podľa § 54 ods. 7 požiadať obvodný úrad životného prostredia o vydanie potvrdenia o neexistencii starého vozidla.
(11) Obvodný úrad životného prostredia v prípadoch podľa odseku 10 vydá žiadateľovi potvrdenie o neexistencii starého vozidla na účel jeho vyradenia z evidencie vozidiel.
§54
(7) Držiteľ starého vozidla, ktorý žiada o vydanie potvrdenia o neexistencii starého vozidla na účel jeho vyradenia z evidencie vozidiel podľa § 51 ods. 10, je povinný zaplatiť príspevok do Environmentálneho fondu v sume
a) 150 eur, ak je dátum prvej evidencie vozidla do 10 rokov od podania žiadosti,
b) 100 eur, ak je dátum prvej evidencie vozidla od 10 rokov do 20 rokov od podania žiadosti,
c) 50 eur, ak je dátum prvej evidencie vozidla viac ako 20 rokov od podania žiadosti.
buchač
18.03.15,17:38
Ako odhlásiť auto z CZ SPŽ ?

Predpokladám, že auto chceš zrušiť na Slovensku.
To máš asi takto ...
Mám Ťa vysmiať verejne, alebo sa budeš doma hanbiť aj sám ???
--------------------------------------
Ale ako chceš zrušiť z evidencie auto, ktoré nie je evidované na Slovensku ? :confused:Takže najprv ho pekne krásne prepíšeš z Česka na Slovensko, samozrejme s patričnými dokladmi a aj poplatkami...;)
http://www.minv.sk/?prihlasenie-dovezeneho-vozidla-zo-zahranicia
---------------------------------------
Zaplatíš povinné zmluvné poistenie...poplatky sú rôzne, záleží od poisťovne a od iných aspektov.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=povinn%C3%A9+zmluvn%C3%A9+poistenie+cena&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
---------------------------------------
Následne vyfasuješ nové EČV... :)
----------------------------------------
Potom už len šupky na Obvodný úrad životného prostredia o vydanie potvrdenia o neexistencii vozidla...
http://www.etrend.sk/ekonomika/neexistujuce-auto-vyradite-na-cestne-slovo.html
----------------------------------------
Aká je kontrolní otázka ...? ;)
Lukas Macijewič
03.04.15,14:38
mám splnomocnenie !
Lukas Macijewič
03.04.15,14:40
Ak by som chcel platiť za prepis tak by som ho aj dal opraviť !