ZuskaM.
18.03.15,21:39
SZČO nechce uplatňovať paušálne náhrady za pohonné hmoty, ale chce si uplatňovať výdavky do výšky náhrady za spotrebované pohonné hmoty a základnej náhrady.

Stačí keď vedie knihu jázd alebo si musí ku každej ceste robiť ešte aj cestovné príkazy?

Možem len cez uzávierkové operácie / interný doklad účtovať sumu vypočítanej náhrady (t.j cenu za pohonné hmoty podľa prejazdených km, spotreby z techn. preukazu a ceny PHM z doloženého dokladu o kúpe PHM a základnej náhrady za prejazdené kilometre) ako VOZD - teda len ako zníženie základu dane, alebo musím účtovať reálny výdavok z pokladne?
veronikasad
22.03.15,21:50
Živnostník musí viesť knihu jázd.
Sadzbu základnej náhrady môžeš mesačne zúčtovávať ako výdavok z pokladne alebo ako výdaj cez interný doklad. Mnohé účtovné SW majú knihu jázd a robia aj samotné výpočty.
ZuskaM.
22.03.15,22:02
Ano knihu jazd mam v Money S3, aj som ju uz vyplnila a mam vypocitanu sumu nahrady, na ktoru ma narok .... len prave to som nevedela ci si to musi aj realne vyplatit z pokladne, lebo az teraz sme sa dostali k skompletizovaniu jazd aj za januar a vyslo mi ze ma narok na viac ako mal na konci mesiaca realne v pokladni, tak som nevedela ci tam mam spatne douctovat nejaky osobny vklad, aby si to mohol vyplatit, alebo to mozem zahrnut do "VOZD" len cez ID aj bez realnej vyplaty,