Martina Mikosová
19.03.15,08:19
Ahojte chcela by som sa uistiť v jednej veci , zamestnanec ktorý bol v roku 2013 rozvedený žiada v ročnom zúčtovaní o daňový bonus na jeho deti , ktoré nebývajú s ním v domácnosti . Súd rozhodol že deti budú zastupovať a spravovať ich majetok obaja rodičia . Bývalá manželka nepracovala tak si bonus nemôže uplatniť
Chcem vedieť či vlastne takýto zamestnanec má nárok na vyplatenie daňového bonusu v ročnom zúčtovaní .
Ďakujem
veronikasad
19.03.15,07:25
Pokial nemajú striedavú starostlivosť o deti - nemôže.
Martina Mikosová
19.03.15,07:41
to som sa z rozvodového papiera nedozvedela ,kedže mi poskytli len prvý stranu rozsudku , jeho bývalá manželka mi volala že za minuly rok 2013 mu bonus uznali ,aj ked napísala vyhlásenie že nežiju v jednej domacnosti ,aj ked ešte manželstvo rozvedené nebolo ... povedala že druhá učtovníčka jej povedala že sa to urobiť môže .,...lenže neviem som na pochybách aby som nemala problém ja ...
ivka70
19.03.15,07:48
Kto napisal vyhlasenie, ze neziju?
Ak on vyhlasil a podpisal ze ziju v jednej domacnosti a neboli rozvedeni, mal na DB tym padom narok.
Martina Mikosová
19.03.15,07:55
jeho bývala manželka mi povedala že ona mu napísala vyhlásenie že už spolu nebývajú , a daňový bonus dostal ... teraz žiada odomna aby som mu ho tiež dala ale zase otázka spoločnej domácnosti je dosť relatívna , fakt neviem či mu DB do zučtovania dať alebo nie ...
veronikasad
19.03.15,08:25
Na daňový bonus nárok nemá. Ak na ňom trvá, daj mu potvrdenie o zdanitelnej mzde a nech si sám podá DP typu A. (alebo mu ho urob - bez nároku na odmenu - ty)