stdr
19.03.15,09:06
Prosím o radu - účtujem odloženú daň za rok 2014. Vstupuje mi do odloženej daňovej pohľadávky aj strata z tohto roku, z roku 2014 ? Lebo ja som to tam nedala, a mam pocit ze to je zle :( Dakujem za odpoved.
KloferHladny
19.03.15,13:04
vstupuje, ak je predpoklad, že v ďalšej činnosti sa dosiahne základ dane. Dokonca si myslím že aj licencia, ak bola platená.
karakul
19.03.15,14:40
... ja len doplním - vstupuje, ale len daňová strata za predpokladu, že bude odpočítateľná v budúcnosti od základu dane.
stdr
19.03.15,17:22
Predpoklad je... a teraz co... mam urobit opravne vykazy? Alebo to mozem urobit v tomto roku? Dakujem za odpoveď.
KloferHladny
20.03.15,11:32
a audit prebehol ??
stdr
20.03.15,11:42
už nemáme povinnosť auditu
stdr
23.03.15,07:32
uz nemame povinnost auditu, ale o odlozenej dani uctujeme. Prosim poradte mi niekto, ci mam poslat dodatocne vykazy a opravit to... tu danovu stratu pravdepodobne budeme umorovat, ale neviem ci v tomto roku. mozem tu odlozenu pohladavku uctovat aj buduci rok??? nevadi to?
KloferHladny
23.03.15,15:56
Ak účtovná závierka nebola schválená, opravil by som účtovanie a ešte raz zostavil závierku. Ak bola schválená, o odloženej dani sa bude účtovať až pri uzatváraní aktuálneho účtovného obdobia - závierku neopravuj. Odložená daňová pohľadávka z dôvodu straty zvyšuje voľný zisk na rozdelenie. Spoločníci teda nevyberú väčší zisk než na aký by mohli mať nárok v prípade zaúčtovania odloženej daňovej pohľadávky. A ešte poznámka: v postupoch účtovania PÚ je zverejnený postup (§10) čo robiť v prípade, ak spoločnosť už nemá povinnosť účtovať o odloženej dani a rozhodla sa o nej neúčtovať (zúčtovanie zostatku 481)
stdr
25.03.15,09:49
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Uzávierku opravovať nebudem, zisk sa určite deliť nebude... Predpoklad zisku za 2015 bude len v prípade že predáme pozemok, o čo sa snažíme už niekoľko rokov...
klerak
14.06.15,21:16
ako je to prosím s tou licenciou? to dám do odloženej daně aj ztratu za r. 2014 aj zaplatenú licenciu za r. 2014?
KloferHladny
24.06.15,16:18
ak je povinnosť účtovať o odloženej dani, potom daňová licencia je započítateľná na budúcu daň (je odloženou daňou) a daň zo straty za predpokladu dosiahnutia zisku je tiež odloženou daňou.