Gizi
19.03.15,11:51
Už mám právoplatný platobný rozkaz, odporca sa výnimočne neodvolal, ale exekútor mi povedal, že na ďalšie riešenie platobného rozkazu musí znova podať žiadosť na súd, aby súd odsúhlasil exekútorovi, aby mohol konať v danej veci. Pre mňa nelogické, keď už raz súd rozhodol, že je PR právoplatný. Po súhlase súdu exekútor vyzve protistranu na zaplatenie dlhu, + jeho výdavky atď a ZNOVA má odporca možnosť odvolať sa 14 dní ?!?! Je toto normálny postup ? Neexistuje iná cesta ? Celé mi to príde ako na hlavu postavené, odporca má možnosť odvolať sa 15 dní súdu a potom v tej istej veci má možnosť odvolať sa 14 dní exekútorovi....
Samozrejme je ťažké ho zastihnúť hocijakou formou, čiže doručenie prevdepodobne nebude zrealizovateľné.

Ďalšia moja otázka je, ak odporca po zistení, že bude musieť riešiť exekúcie, okamžite znížil svoj plat na 60€ mesačne po dohode so svojím zamestnávateľom, auto má na frajerku, účet v banke na mamu, skrátka nič nemá na mene...
Otvoril si, ale ako konateľ sro-čku s kamošom. Je ho možné ako konateľa postihnúť kôly dlhom ? Resp. aké sú možnosti ? Hocijaké možnosti, odpovede, pripomienky mi pomôžu, ďakujem.
Jakubec
19.03.15,13:45
Exekutor poziada sud na zaklade vykonatelneho platobneho rozkazu, aby mu vydal poverenie na vykonanie exekucie. Potom, ako ho ma exekutor v rukach zacne s blokovanim majetku povinneho a az potom oznami povinnemu, ze voci nemu zacala exekucia a zakaze mu s majetkom narabat a od toho okamihu ma povinny 14 dni na to, aby podal voci exekucii namietky (uz nemoze napadnut exekucny titul, ale moze napr. tvrdit, ze exekucia nema prebiehat, lebo Vam uz zaplatil to, k comu ho sud zaviazal alebo exekucny titul bol zruseny ...). Ked uplynie lehota 14 dni bez podania namietky alebo sud zamietne jeho namietky, bude exekutor pokracovat vo vykonavani exekucie. Cize povinny uz nema moznost napadnut spravnost platobneho rozkazu, to uz je rozhodnute.
Funkcia konatela nema nic spolocneho s vlastnictvom a tak z toho titulu nie je mozne ziadny majetok predat. Ale tazko sa zije dlhodobo bez uctu, bez uverov, bez majetku, ale je to mozne.
buchač
19.03.15,15:38
Ďalšia moja otázka je, ak odporca po zistení, že
...
Resp. aké sú možnosti ? Hocijaké možnosti, odpovede, pripomienky mi pomôžu, ďakujem.
Zákonné ?...nuž žiadne. Ostáva len čakať, nič iné.
Tie nezákonné ?...je ich viacero. Ale to je už riziko "podnikania"...

P.S.:
Čakám už tretí rok a ništ.
"Podnikanie" som nerealizoval, to sa veľmi neoplatí...a ja rád čerstvý luft.