fipina
17.05.06,07:13
Z poslednej daňovej kontroly máme záznam o tom, že nemáme vypísané vyhlásenia k dani z príjmov. Tlačivá sú zavedené, podpísané zamestnancami, no na zadnej strane chýba dátum a podpis na ďalšie roky. Vôbec neviem ako to mám viesť, napr. ak z-nec nastúpil 01.01.2004 (čo a kde mám vpísať?) Prosím o pomoc.
Tweety
17.05.06,05:29
Z poslednej daňovej kontroly máme záznam o tom, že nemáme vypísané vyhlásenia k dani z príjmov. Tlačivá sú zavedené, podpísané zamestnancami, no na zadnej strane chýba dátum a podpis na ďalšie roky. Vôbec neviem ako to mám viesť, napr. ak z-nec nastúpil 01.01.2004 (čo a kde mám vpísať?) Prosím o pomoc.
Pri nástupe do zamestnania podpíše v II. časti.v III. za zdaňov. obdobie-podpíše, že nedošlo k zmenám, ak by došlo, vypíše druh zmien. V časti VI. podpíše vydané potvrdenia za zdaňov. obdobie.:cool:
DanielaSL
17.05.06,05:35
Ak 1.1.2004 nastúpil a chce mať uplatnenú odpočitateľnú položku , tak do 31.1.2004 by ti mal vyhlásenie podpísať na 2. strane. Ak by sa udiala zmena, napr. doštudovalo by mu dieťa , tak zmenu ti nahlási a podpíše na str. 3 odst. lll. v tabuľke. Ak sa nič nedeje , tak v priebehu januára 2005 mu dáš podpísať na str. 3 vyhlásenie , že nedošlo k zmene. Podobne v roku 2006. Odstavec IV. a V. necháš podpísať , ak sa ukončí pracovný pomer.Na poslednej strane každý rok zaznačíš, či sa mu vydalo potvrdenie o zd. mzde , prípadne ostatné doklady . Ak si ich prebral osobne , treba tam jeho podpis.
Neviem či ti to takto stačí.
Ingrid G.
17.05.06,05:36
Keď prijímate nového zamestnanca, tento si do konca kalendárneho mesiaca po vstupe do zamestnania vypíše "vyhlásenie", v ktorom uvedie svoje údaje,... hlavne, či si uplatňuje alebo neuplatňuje nezdaniteľnú časť, ďalej vypíše, či si uplatňuje alebo neuplatňuje daňový bonus,... Vyhlásenie podpíše na II. strane + na III. strane doplní rok, dátum a podpis. Pre doplnenie ešte uvediem, že toto vyhlásenie môže mať zamestnanec vypísané len u jedného zamestnávateľa (pre prípad, ak má viacero zamestnávateľov súčasne).
Každoročne, vždy do konca januára, sa na strane III. doplní aktuálny rok, dátum a podpis. Ak nastanú nejaké zmeny, tie sa uvedú takisto na str. III.
Str. IV. slúži na to, aby Ti zamestnanec podpísal prevzatie napr. potvrdenia o zdaniteľnej mzde, prevzatie ročného zúčtovania, prevzatie potvrdenie na účely darovania 2% dane.
fipina
17.05.06,05:36
Pri nástupe do zamestnania podpíše v II. časti.v III. za zdaňov. obdobie-podpíše, že nedošlo k zmenám, ak by došlo, vypíše druh zmien. V časti VI. podpíše vydané potvrdenia za zdaňov. obdobie.:cool:

takže ak nastúpil 01.01.2004 :
v časti II. : dátum, podpis
v časti III. : na obdobie 2004 ; 02.01.04 ; podpis
v časti IV. : na obdobie 2004 - vydané : potvrdenie 15.01.05
roč. zúčt. 20.01.05
potvr. o zap. 28.02.05
Tweety
17.05.06,05:41
takže ak nastúpil 01.01.2004 :
v časti II. : dátum, podpis
v časti III. : na obdobie 2004 ; 02.01.04 ; podpis
v časti IV. : na obdobie 2004 - vydané : potvrdenie 15.01.05
roč. zúčt. 20.01.05
potvr. o zap. 28.02.05 Máš nejaké staré vyhlásenie.Novšie má VI.častí.
DanielaSL
17.05.06,05:43
takže ak nastúpil 01.01.2004 :
v časti II. : dátum, podpis
v časti III. : na obdobie 2004 ; 02.01.04 ; podpis na obdobie 2005 2.1.2005
v časti IV. : na obdobie 2004 - vydané : potvrdenie 15.01.05
roč. zúčt. 20.01.05
potvr. o zap. 28.02.05

časť lll. vypisuješ v prípade zmeny - v tabuľlke alebo v prípade , že to je na ďalší rok pod tabuľkou....
DanielaSL
17.05.06,05:46
Máš nejaké staré vyhlásenie.Novšie má VI.častí.
Možno myslela IV.časť ako 4. stranu Vyhlásenia.
nikulik
17.05.06,05:52
Takže na poslednej strane sa píšu všetky potvrdenia, ktoré som zamestnancovi vystavila? čiže aj naše potvrdenie, aký mal príjem napr. za minulý rok?
Tweety
17.05.06,05:55
Takže na poslednej strane sa píšu všetky potvrdenia, ktoré som zamestnancovi vystavila? čiže aj naše potvrdenie, aký mal príjem napr. za minulý rok? a,povinnosť odovzdať zamstnancovi.-áno
b, iba ak bolo robené RZ
c, iba ak požiadal o vydanie.
DanielaSL
17.05.06,05:55
Takže na poslednej strane sa píšu všetky potvrdenia, ktoré som zamestnancovi vystavila? čiže aj naše potvrdenie, aký mal príjem napr. za minulý rok?

Áno a buď tam dáš dátum kedy si mu to poslala, alebo dátum , kedy si to osobne prebral.
nikulik
17.05.06,06:03
Áno a buď tam dáš dátum kedy si mu to poslala, alebo dátum , kedy si to osobne prebral.

:eek: .......NO, takže zase mám čo robiť. A ked si nepamätam, tak to bude sranda.... Ďakujem za upozornenie.
nikulik
17.05.06,06:05
Pišete, že aj ročné zúčtovanie sa píše na poslednú stranu. Ale každému komu som spravila RZD alebo len tomu, kto si šiel RZ robiť sám a dala som mu tlačivo.??
Tweety
17.05.06,06:10
Pišete, že aj ročné zúčtovanie sa píše na poslednú stranu. Ale každému komu som spravila RZD alebo len tomu, kto si šiel RZ robiť sám a dala som mu tlačivo.?? AK si urobila RZ si povinná mu o tom dať potvrdenie, a prevzatie toho podpíše. Čítala si pozorne môj príspevok č.10?, tam som to uviedla, kedy aké, a prečo a začo?
Ingrid G.
17.05.06,06:32
Pišete, že aj ročné zúčtovanie sa píše na poslednú stranu. Ale každému komu som spravila RZD alebo len tomu, kto si šiel RZ robiť sám a dala som mu tlačivo.??

Pozri si poriadne IV. stranu:
máš tam: za zdaňovacie obdobie - doplníš rok
- vydané
a/ potvrdenie o ZM - ak si potvrdenie zamestnancovi vydala - dáš dátum
b/ RZ preddavkov na daň - ak si robila RZ - dáš dátum
c/ potvrdenie o zaplatení..... - ak zamestnanec žiadal - dáš dátum
.....podpis daňovníka - podpis zamestnanca
(osobne to robím tak, že zakrúžkujem a/, príp. b/, príp. c/ - aby bolo jasné, čo zamestnanec vlastne prevzal)

- zaslané
...... dáš dátum k riadku, čo si vlastne zamestnancovi posielala a podpíšeš
fipina
17.05.06,06:47
:eek: .......NO, takže zase mám čo robiť. A ked si nepamätam, tak to bude sranda.... Ďakujem za upozornenie.
Na potvrdení i na RZ je dátum vystavenia, stačí, keď ho odpíšeš.

Ak som správne pochopila, str. 3, odd. III. pod tabuľkou vypisuje za-nec až v januári nasledujúci rok po nástupe a potom každý ďalší január ?
Znamená to, že pri vstupe vypíše iba dátum + podpis na 2. strane dolu (ak nie sú zmeny)?
DanielaSL
17.05.06,06:57
Áno správne si to pochopila.
fipina
17.05.06,07:23
Konečne viem, ako na to. Veliká vďaka všetkým.
nikulik
17.05.06,08:02
Určite si to ešte raz pozriem, ďakujeeeem.:)
skatja
18.05.06,10:20
Dostali sme protokol z daň.kontroly a práve v mojom vyhlásení na uplatnenie nezd.čiastkychýbal podpis za rok 2003 .Neuznali nezdaniteľnú čiastku za celý rok a vypočítali rozdiel dane.Viem, že sme porušili zákon....
Ku protokolu sa máme vyjadriť. Poradí niekto ako sa z toho vylízať?
jankasm
18.05.06,10:23
S takým niečím som sa ešte nestretla. Asi si budeš musieť podať dodatočné DP, kde sa ti tá daň vráti.
IVEB
22.05.06,12:17
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?
DanielaSL
22.05.06,12:24
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?

Áno tak...až na ten dátum , ja im to dávam podpísať do 31.1.2006.
katkaj
22.05.06,12:26
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?

Áno v tom vyhlásení,ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania.

Áno vždy na začiatku roka podpíše že si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku aj v tom konkrétnom roku. Ale podpisuje sa to do 31.1.
Tweety
22.05.06,12:32
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ? Hovorí o tom § 36 Uplatnenie nedzaniť. častí základu dane na daňovníka a DB
(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) prihliadne na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a na daňový bonus, ak zamestnanec podá do konca mesiaca, v ktorom nastúpil do zamestnania, a každoročne najneskôr do konca januára alebo v priebehu zdaňovacieho obdobia písomné vyhlásenie o tom,
a) že uplatňuje daňový bonus a že spĺňa podmienky na jeho priznanie, prípadne kedy a ako sa zmenili,
b) že súčasne za rovnaké zdaňovacie obdobie neuplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u iného zamestnávateľa a že právo na daňový bonus na tie isté osoby súčasne za rovnaké zdaňovacie obdobie neuplatňuje iný daňovník,
c) či je poberateľom dôchodku uvedeného v § 11 ods. 2.
IVEB
22.05.06,13:10
Vďaka za odpovede, samozrejme , že sa to vypisuje do 31.1. poplietla som to trochu
DanielaSL
22.05.06,13:33
To nevadí , hlavne , že si na to s našou pomocou prišla.:) :p