cmurko
19.03.15,17:09
Chcem ukoncit spolupracu s firmou pre ktoru som pisala zaverecne prace. Vsetky objednavky som odovzdala, nemam voci nim ziadne podlznosti. Oni mi ale nevyplatili 2 objednavky a peniaze asi ani nikdy neuvidim. Nechcems nimi uz dalej spolupracovat, viete mi poradit aky je najvhodnejsi sposob ukoncenia spoluprace, aby nemohli vyniest ziadne sankcie voci mne?

Dakujem
terezamaria
19.03.15,17:04
Nevieme čo je uvedené v zmluve o spolupráci, pokiaľ by si ju zoskenovala, aspoň zásadnú časť o spolupráci dalo by sa reagovať.
veronikasad
19.03.15,17:04
aký zmluvný vzťah si s nimi mala uzatvorený ?
cmurko
19.03.15,17:22
Článok 4: Ostatné všeobecné podmienky spolupráce
Táto Zmluva o dielo je uzavretá na dobu neurčitú. Je možné meniť jednotlivé články
zmluvy iba na základe písomných dodatkov, na základe dohody obidvoch zmluvných strán
a ich následným podpisom. Platnosť Zmluvy o dielo zaniká vzájomnou písomnou dohodou
zmluvných strán alebo odstúpením od zmluvy jednostranným právnym úkonom. Odstúpením
od zmluvy sa rozumie porušenie povinnosti jednej zo zmluvných strán.
Za podstatné porušenie zmluvy sa považuje prekročenie termínu dodania predmetu
diela.
Ak zhotoviteľ odstúpi od zmluvy v priebehu vykonávania prác na diele, je povinný
zaplatiť objednávateľovi sumu pripadajúcu za vykonanú prácu a dodatočné náklady, ktoré
objednávateľovi vznikli, a to pomerne.


Tu je vynatok cely zo zmluvy ohladom podmienok spoluprace. Pomoze to?
veronikasad
19.03.15,17:26
Máš na túto činnosť živnostenské oprávnenie ? Výkon práce si im faktúrovala ?
misoft
19.03.15,18:13
Ako laik - z výňatku zmluvy - podľa mňa, zmluva je pre teba od počiatku nevýhodná. Porušenie povinností jednej zo zmluvných strán.... a podstatné porušenie sa považuje z tvojej strany prekročenie termínu. Z ich strany však nie je porušením zmluvy plnenie finančného vyrovnania za vykonané dielo.
Ale chcelo by to celú zmluvu vidieť - toto je len časť a z nej sa nedá dobre dedukovať, aké podmienky sú zapracované do zmluvy.
cmurko
19.03.15,18:26
ja som voci spolocnosti splnila vsetky podmienky, len oni mi nic nezaplatili za moju pracu takze oni porusili podmienky a v takom pripade mozem odstupit od zmluvy, alebo sa mylim?
Mária27
26.03.15,11:03
môžeš odstúpiť a na dlh im pošli platobný rozkaz
cmurko
26.03.15,11:18
ako sa v takom pripade posiela platobny rozkaz?este son sa s tym nestretla

Ďakujem
aenri
08.04.15,18:27
Normalne napis vypoved zmluvy uzavretej na neurcito a zaroven im vyuctuj kolko ti maju zaplatit a dokedy. A ze ked nezaplatia tak ich das na sud.
misoft
09.04.15,13:59
PR vydá súd. Dáš na súd návrh na vydanie platobného rozkazu pre nezaplatenie pohľadávky a súd (ak to odklepne) vydá platobný rozkaz.
http://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/889/category/vymahanie-pohladavok/article/platobny-rozkaz-nesplatene-pohladavky.xhtml
Ak sa do 15 dní neozve (nepodá odpor) - stáva sa vykonateľným a je to aj exekučný titul. Potom šup-šup prvý exekútor a je to.