andris69
19.03.15,20:14
Poradníci prosím poradte.
Mám takú dilemu s tou prevádzkarňou a nikde som sa nič konkrétne čo sa mňa tyká nedočítal.
Popri mojej hlavnej živnosti,kedže mám trochu nevyužitého času a aj nejaké tie stroje by boli, chcem s mojou pasovou pílou rezať dosky, laty, hranoly a pod.
To rezanie by malo prebiehať na voľnom priestranstve(na mojej záhrade), teda žiadna budova, žiadna hala.
Takže potrebujem nahlásiť prevádzkareň alebo nie???
Za odpovede diky všetkým.
arizona
19.03.15,19:43
Beries ohlad aj na susedov???
Co hlucnost, ktoru budes produkovat ? Je to obytna zona, ci niekde mimo obce?

To, ze nemas na zahrade nejaku budovu este neznamena, ze na nej mozes prevadzkovat podnikatelsku cinnost.
buchač
19.03.15,19:46
Pod pásovou pílou myslíš gáter ???
andris69
20.03.15,19:17
No v okolí sú ďalšie záhrady, takže s tým hlukom to asi nebude problém (pila produkuje hluk okolo 105 dB) aj keď v dnešnej dobe sa ľudia sťažujú na hocičo,hmm?
Pýtal som sa aj na živnostenskom úrade a ani tam mi nevedeli poradiť.
No dilema ako sa patri.
arizona
20.03.15,20:15
105 bB je dost. Problem to nie je teraz,ale ver, ze neskor bude. A co prasnost? Myslis, ze susedia budu nadseni,ak budu mat plnu zahradu prachu a pilin? Spytaj sa na hygiene, ci je take nieco mozne.
Anika61
21.03.15,11:32
Andris69...pises ''no v okoli su dalsie zahrady,takze s tym hlukom to asi nebude problem...''myslis? Ja si ako vela ludi chodim do zahrady ''oddychnut''zrelaxovat,''popocuvat ''ticho..vsak by ma slahlo,keby mi tam cely den vŕzgala daka pila....urcite by som sa stazovala....
andris69
21.03.15,18:08
Ja ako aj susedia, kedže sme s menšej dediny tu záhradu skôr využívame na prácu ako na oddych, ale jasne, že tie sťažnosti nevylučujem.
Zase tam neplánujem rezať vkuse cely týždeň na to nemám ani čas, ale také piatky a soboty, keď toho času mam viacej.
Tak skúsim ešte na tu hygienu zájsť, čo mi poradia.
buchač
21.03.15,18:10
buchač (19.03.15 21:46) Pod pásovou pílou myslíš gáter ???
=================================

Ty na otázky neodpovedáš ?
Alebo len na tie, ktoré sa Ti hodia ?
andris69
22.03.15,09:55
ÓÓÓ sorry buchač, až teraz som si všimol že si mi poslal otázku ako prvý,len mi ju zaradilo niekde inde a nie k týmto otázkam, nie som ešte zbehlý na tejto stránke.

V podstate áno ide o gáter. Plánujem rezať guľatinu s tou pasovou pílou.
Vedel by si mi poradiť?
Anika61
22.03.15,10:30
Mal by si podla mna, poziadat o povolenie obecny urad a tiez by som poziadala ,byt Tebou o suhlas susedov,aby si sa potom neskor vyhol zbytocnym problemom.
buchač
22.03.15,11:39
andris69 (20.03.15 21:17) No v okolí sú ďalšie záhrady, takže s tým hlukom to asi nebude problém (pila produkuje hluk okolo 105 dB) aj keď v dnešnej dobe sa ľudia sťažujú na hocičo,hmm?



buchač (19.03.15 21:46) Pod pásovou pílou myslíš gáter ???

andris69 (Dnes 11:55)
V podstate áno ide o gáter. Plánujem rezať guľatinu s tou pasovou pílou.
Vedel by si mi poradiť?
Očuj andris69...šak neblázni...

Nejde o to, že aký produkuje píla - gáter ten hluk (aj keď si myslím, že ide o vyššie dB), ale je rozdiel občasný hluk a permanentný lomoz. Nespomínam a ani nevravím o tej prašnosti pri pílení...jedno s druhým spôsobí po určitej dobe nevôľu susedov. K tomu ešte chceš sa realizovať v čase (piatok-sobota), keď je väčšina ľudí doma...
Taký záver by bol asi v znení ...ja byť Tvojím susedom, tak si fest rozmyslíš, či by si začal podnikať, čo sa gátra týka...;)
...a to denno denne počúvam z okolia spev Sthilliek...občas nechám spievať aj ja tú svoju.
Ale obecný gáter je na úplnom okraji dedinky, takže ten zvuk ku mne nedôjde...a je ešte k tomu aj v takom prístrešku.
arizona
22.03.15,12:00
andris69
22.03.15,12:31
No a z jednej dilemy sú hneď dva.Chcel som aby ste mi poradili že či treba nahlásiť prevádzkareň a skôr ste ma odradili od všetkého : -)
Ja to vidím takto: na záhrade si postavím bazén a ten nevyužitý čas ,využijem tak že sa v ňom budem pekne čľupkať, snáď tým nikoho nebudem rušiť a všetci budeme vysmiaty.
TAK JE?
Anika61
22.03.15,13:43
No vidis ...ako mudro vravis:-) ...dost sa narobis aj tak-predpokladam,-a cas vyuzijes pri budovani bazenu...a susedia nebudu nadavat....akurat Ti budu mozno zavidiet:-) :-) :-)