Norbert Jakubík
17.05.06,07:36
Prosím Vás mohli by ste mi poradiť ako mám zaúčtovať novú tlačiareň na základe bločiku z predajne? Cez majetok?

Ďakujem veľmi pekne za ochotu!

lola:)
ormika
17.05.06,05:37
A v akej je hodnote? Platca DPH? Neplatca DPH?
Tweety
17.05.06,05:43
Prosím Vás mohli by ste mi poradiť ako mám zaúčtovať novú tlačiareň na základe bločiku z predajne? Cez majetok?

Ďakujem veľmi pekne za ochotu!

lola:)
Dosť podstatná je OC, uveď platca, alebo neplatca.:cool:
ivet.b
17.05.06,06:09
Jednoznacne priradit k PC a odpisovat.
Mali sme na to danovu kontrolu- dali sme to priamo do nakladov a vyhodili nam to odtial, lebo sama o sebe nemoze fungovat, len v spojeni s PC.
bepo
17.05.06,06:31
Jednoznačne ako jednoznačne-je tam viac možností,novou tlačiarňou mohli nahradiť starú,mohli prikúpiť lebo potrebujú viacej tlačiť a pri súčastných cenách to nemusia odpisovať ale dať jednorazovo do nákladov.
účtovník 007
17.05.06,06:40
Ak vieš, že uvedenú tlačiareň si zakúpil ku konkrétnemu počítaču,tak priradiť k počítaču a odpisovať. No môžeš zakúpiť tlačiareň k počítaču ktorý je už odpísaný.Alebo k 3 počítačom ktoré máš už odpísané (alebo ešte odpisuješ) a nevieš tlačiareň priradiť ku konkrétnemu inv. číslu a nespĺňa podmienky na zaradenie do DHM(Dlhodobý hmotný majetok).Môžeš o nej účtovať ako o materiáli a zaradiť priamo do spotreby. Vo firme máme k jednému počítaču aj 3 tlačiarne. Prvú sme priradili k počítaču a tie ostatné dve sme dali priamo do spotreby. Vymieňajú sa podľa toho, ktorá je práve funkčná.(Máme asi 21 000 vyšlých faktúr). Myslím, že by som si takýto postup obhájila u DU a ani auditori nenamietali.
ivet.b
17.05.06,06:41
Mam skusenost priamo z danovej kontroly- cenu nebrali do uvahy. Argumentovali tym, ze to nie je samostatne funkcne zariadenie.
ormika
17.05.06,06:42
Tiež si myslím, že to nie je jednoznačné. Veď tlačiareň môžeš pripojiť k hocijakému počítaču. Podstatné je, či je platca alebo neplatca DPH, resp. v akej obstarávacej cene je tlačiareň. Ďalej sú multifunkčné tlačiarne aj do 30 000 Sk a funguje aj bez pripojenia k počítaču.
SAJUŠKA
17.05.06,08:51
tiž sme mali daňovákov a v pohode to prešlo samostatne, takže rozhodujúca oc a platca dph, alebo nie
Norbert Jakubík
17.05.06,11:24
Je platca Dph a OC je do 30 000,-- Sk