urbarik
20.03.15,09:41
Dobrý deň, prosím Vás o radu, som FO, mala som príjem v českej republike zo závislej činnosti.
V potvrdení ktoré mi bolo doručené, je uvedený 1.uhrn zúčtovaných príjmov zo závislej činnosti (§6 odst. 4 zákona) a úhrn zrazenej dane vyberanej zrážkou podla zvláštnej sadzby dane z príjmov uvedených na r. 2 (§36 odst. 2 písmena p) zákona).
Je potrebné tento príjem z ČR uviesť v daňovom priznaní na slovensku?
ďakujem
mondes
20.03.15,08:48
Áno, uvedieš to v DP na SK, ale ide o vyňatie príjmov, tak neboj, nič tu platiť nebudeš.
urbarik
20.03.15,08:49
ako viem či ide o vyňatie príjmov?
ja som totiž požiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, a až teraz mi prišlo potvrdenie z ČR, bola to práca na dohodu
mondes
20.03.15,13:02
Zamestnávateľ ti urobil ročné zúčtovanie dane v ČR. To je jedna vec. Ty teraz riešiš SR a potvrdenie zo závislej činnosti z ČR priložíš k DP na SK. A ako vieš, že ide o vyňatie príjmov? Pretože pri závislej činnosti sa stále robí vyňatie príjmov, je to výhodnejšie.
urbarik
23.03.15,06:17
ja som zamestnaná na slovensku, tu som požiadala o ročné zúčtovanie dane, v čr to bolo na dohodu
Anik
23.03.15,06:27
Podľa toho čo si napísala musíš požiadať o potvrdenie o RZD a sama si podať do 31.3.2015 opravné DP do ktorého zahrnieš aj príjem z ČR.
Zamestnávateľ Ti nemal robiť RZD ak by si ho bola oboznámila s tým, že si pracovala v zahraničí.