Martina Mikosová
20.03.15,10:41
Ahojte poraďáci zase si neviem rady , vyplnam danové priznanie PO , a ked som si dala načítať udaje z učtovníctva tak mi Výsledok hospodárenia pred zdanením dalo celú sumu ktorá je v učtovníctve .sme v strate a chceme prerušiť odpisovanie ako to mám uviesť v danovom priznani???
Mám ten výsledok z hospodarenia pred zdanením sú sumu z učtovníctva odpočítať o danové odpisy a tým pádom sa mi v DP zníži strata?? alebo ??nerobila som to s prerušovaním nikdy tak neviem
misa
21.03.15,12:51
Nerobí sa to účtovne, ale len v daňovom priznaní. Je to riadok 150 položky zvyšujúce výsledok hospodárenia - sem dať sumu prerušených daňových odpisov. V súvislosti s tým vyplniť tabuľku B v daňovom priznaní - riadok 1 odpisy daňové bude 0, riadok 2 odpisy účtovné - to čo sa zaúčtovalo a je na účte 551, riadok 3 odpisy nezahrnuté... - tam patrí výška tých neuplatnených daňových odpisov.
Martina Mikosová
23.03.15,07:05
Ďakujem ,a môžem sa ešte opýtať , výsledok hospodárenia má byť v danovom priznaní ten istý ako my vyšiel v učtovníctve a iba do riadku 150 napísať tu výšku danových odpisov ??alebo výsledok hospodárenia pred zdanením si musím ponížiť v tom danovom priznani , len v učtovnej zavierke /súvaha,výkaz ziskov a strát ostane nezmeneny?? lebo tým pádom v danovom ostane rovnaká strata ako v učtovníctve a ja som to tým prerušením odpisov chcela ponížiť
Martina Mikosová
23.03.15,07:35
úž mi to urobilo tak ako potrebujem , Ďakujem :)