mpl
20.03.15,12:41
Pani pracuje v Rakúsku vo fabrike na sezónne práce a pár mesiacov pracovala ako opatrovateľka na Rakúsku živnosť. Má povinnosť podať DP v SR. Ako doklady k DP má Lohnzettel (1-4.14) a (9-12.14) z fabriky a medzitým štyri mesiace má Honorarnote. Ubytovanie aj cestu mala zadarmo. Ako sa postupuje pri vypĺňaní DP v SR keď nemá len živnosť? Všetky články sú len o živnosti. Viete niekto poradiť? ďakujem
zanetth
20.03.15,11:56
Vypĺňaš DP typ B - príjmy zo závislej činnosti budú príjmy brutto z lohnzettla (r. 210), celkové odvody prislúchajúce k príjmom zo závislej činnosti bude suma insgesamt einbehaltene SVA -Beiträge ... z lohnzettla.

Príjmy zo živnosti budú príjmy z honorarnote + 6,54 Sachbezug za odpracovaný deň + SVA príspevky (ak jej ich hradila rodina a má ich uvedené v honorarnote) + cestovné ak jej ho hradila rodina (a v honorarnote je uvedený príspevok na cestovné)
Výdavky zo živnosti bude 40% paušál + zaplatené odvody do SVA (ktoré platila ako živnostníčka)

Všetky príjmy (základy dane) v príslušnom riadku vyjmeš a v osobitných záznamoch uvedieš jednotlivé druhy príjmov, prílohou k DP bude lohnzettel
mpl
30.03.15,08:39
ďakujem za radu, ešte sa chcem opýtať daň, ktorú ona zaplatila ako zamestnanec v AT sa uvádza v DP? alebo len sa na r.82 vyjmú základy dane spolu a daň sa nikde neuvádza...
zanetth
30.03.15,08:58
Nie, daň, ktorú zaplatila v AT sa v SK DP neuvádza.
mpl
31.03.15,12:02
Ďakujem veľmi pekne..
mpl
25.04.15,21:01
Dobrý večer máte skúsenosti aj s vyplňovaním DP v Rakúsku? Pani mi doniesla na poslednú chvíľu tlačivo pre Finanzamt AT :-(
zanetth
26.04.15,06:58
Mám.
mpl
26.04.15,08:43
napísala som Vám správu