ZuskaM.
20.03.15,17:08
Dobrý deň,
počítam DPH, ktorú si môžme odpočítať zo zásob, ktoré sme mali na sklade pri registrácii za platcu .... dala som si do tabuľky všetky zásoby podľa inventúry zo dňa pred registráciou, ku každej položke som si našla faktúru resp. hotovostný doklad, vylúčila som tie ktoré boli nakúpené od neplatcu a tie, ktoré boli zo zahraničia, vypočítala jednotkové ceny a podľa kusov tovaru na sklade a sadzby vyčíslila DPH na odpočítanie.
Nie som si ale istá jednou vecou.... niektoré zásoby, ktoré sme mali ku dňu registrácie na sklade nám dodávateľ poslal napr. kuriérom, teda na faktúre mám okrem ceny tovaru aj cenu prepravy, ktorá mi vstupuje aj do obstarávacej ceny zásob. Možem teda DPH ktorú si žiadam vrátiť počítať z jednotkovej ceny tovaru do ktorej vstupuje okrem ceny tovaru aj pomerná časť ceny dopravy tovaru, alebo by som to mala z toho vylúčiť a DPH počítať čisto z ceny tovaru bez dopravy?
Ďakujem
karakul
20.03.15,17:34
Ak s obstaraním zásob (majetku) vznikli ďalšie náklady (prepravné, služby nakládky a vykládky,...), ktoré vstupujú do obstarávacej ceny majetku, je nárok na odpočítanie dane aj z týchto služieb.
ZuskaM.
20.03.15,18:07
Super, ďakujem
KEJKA
20.03.15,19:18
prečo vylučuješ nákupy zo zahraničia? platila si DPH EU? Nebola si registrovaná v SR podľa §7? teda si tovar nedodaňovala v SR? Ak nie, tak v poriadku, ak si však platila slovenskú DPH, tiež si ju môžeš odpočítať.
ZuskaM.
20.03.15,19:25
SZČO, o ktorého ide, registrovaný na daň podľa par. 7 nebol a išlo o dodávky z iného členského štátu - ČR, čiže cena na faktúrach bola s českou DPH ..... takže tieto ddávky musím vylúčiť však?
KEJKA
21.03.15,05:12
ano, to bola len pripomienka na okraj.