MAGDALIENKA
17.05.06,08:36
Milí poraďáci, prosím o radu
Nakupujeme z ČR tovar - šperky. Dodávateľ vystaví DF v SKK. To je vporiadku. Okrem toho dostávame krabičky, ale bez faktúry.
Na faktúre za šperky je uvedené, že dopravné a obaly jsou započteny v cene zboží.
Tieto krabičky dostávajú zákazníci zdarma pri kúpe šperkov, alebo si ich kupujú.
Ako zaúčtovať príjem týchto krabičiek? V minulom roku sme ich príjímali za cenu obvyklú na 131 a na konci roka preúčtovali na 648. Okrem toho nám vznikla daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku bez nároku na odpočet. Tento neuplatnený odpočet bol pripočitateľnou položkou pri výpočte ZD.
Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať príjem týchto krabičiek, ktoré máme zdarma, aby sme nemuseli odvádzať DPH a navyšovať ZD? Môžem ich prijať za 0,- resp za 1,- Sk a potom predávať za predajnú cenu napr. 50,-Sk?
Vie mi niekto poradiť?
Milan Benka
17.05.06,06:56
Milí poraďáci, prosím o radu
Nakupujeme z ČR tovar - šperky. Dodávateľ vystaví DF v SKK. To je vporiadku. Okrem toho dostávame krabičky, ale bez faktúry.
Na faktúre za šperky je uvedené, že dopravné a obaly jsou započteny v cene zboží.
Tieto krabičky dostávajú zákazníci zdarma pri kúpe šperkov, alebo si ich kupujú.
Ako zaúčtovať príjem týchto krabičiek? V minulom roku sme ich príjímali za cenu obvyklú na 131 a na konci roka preúčtovali na 648. Okrem toho nám vznikla daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku bez nároku na odpočet. Tento neuplatnený odpočet bol pripočitateľnou položkou pri výpočte ZD.
Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať príjem týchto krabičiek, ktoré máme zdarma, aby sme nemuseli odvádzať DPH a navyšovať ZD? Môžem ich prijať za 0,- resp za 1,- Sk a potom predávať za predajnú cenu napr. 50,-Sk?
Vie mi niekto poradiť?

Prijať s 0,- cenou.
ALBO
17.05.06,07:03
Ved nie su zadarmo ked sú v cene zboží. Takže, ked ste odvádzali daň zo šperkou už ste v tom mali ak krabičky (ktore mali nejaku hodnotu) a uplatnili ste si aj z nich.

Ak by vam krabičky posielali naozaj zadarmo tak by neslo o nadobudnutie a daň by si museli osviesť v česku § 11/2/b nedodali by za protihodnotu.
Milan Benka
17.05.06,07:03
Milí poraďáci, prosím o radu
Nakupujeme z ČR tovar - šperky. Dodávateľ vystaví DF v SKK. To je vporiadku. Okrem toho dostávame krabičky, ale bez faktúry.
Na faktúre za šperky je uvedené, že dopravné a obaly jsou započteny v cene zboží.
Tieto krabičky dostávajú zákazníci zdarma pri kúpe šperkov, alebo si ich kupujú.
Ako zaúčtovať príjem týchto krabičiek? V minulom roku sme ich príjímali za cenu obvyklú na 131 a na konci roka preúčtovali na 648. Okrem toho nám vznikla daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku bez nároku na odpočet. Tento neuplatnený odpočet bol pripočitateľnou položkou pri výpočte ZD.
Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať príjem týchto krabičiek, ktoré máme zdarma, aby sme nemuseli odvádzať DPH a navyšovať ZD? Môžem ich prijať za 0,- resp za 1,- Sk a potom predávať za predajnú cenu napr. 50,-Sk?
Vie mi niekto poradiť?

Vychádzajúc zo zadania, cena krabičiek nie je vyčíslená samostatne, je obsiahnutá v cene šperkov, preto príjem na sklad s 0,- cenou.
Prijmom na sklad v cene obvyklej ste si spôsobili zbytočné problémy.
MAGDALIENKA
17.05.06,08:30
Podľa mňa tie krabičky nie sú tými obalmi, o ktorých sa píše na DF. Skôr ide o poštovné balné.
Možno by to bolo použiteľné ako výhovorka pri kontrole z DÚ.
Uvedené nám poradil audítor, pretože v rozpise faktúr nie je uvedené ani množstvo ani cena. Keby tam bolo napr. 100 ks krabičiek za 1,- Sk, tak by to bolo v poriadku.
Milan Benka
17.05.06,11:06
Práve preto, že to tam nie je uvedené iným spôsobom, ale tak ako je, by som to považoval za obal, kt. cena je započítaná v cene tovaru.
rems
17.05.06,14:59
Já nevidím žádný problém v přijetí krabiček ke zboží v nulové hodnotě. Vždyť o to více se pak navýší marže prodejci a státní rozpočet dostane více! Žádný úředník tento fakt nemůže popřít.Důležité je, že máte doklad o jejich nabytí, byť v nulové hodnotě.