MAGDALIENKA
17.05.06,09:07
Konateľ mi predkladá účty zo služobky (ubytovanie, repre, parkovné), bez toho, že by si vypísal cestovný príkaz a tam všetko vyúčtoval.
Môžem tieto náklady zaúčtovať na 512, alebo ked nemám cesťák na 518? Repre samozrejme na 513.
Diky M.K.
Tweety
17.05.06,07:13
Konateľ mi predkladá účty zo služobky (ubytovanie, repre, parkovné), bez toho, že by si vypísal cestovný príkaz a tam všetko vyúčtoval.
Môžem tieto náklady zaúčtovať na 512, alebo ked nemám cesťák na 518? Repre samozrejme na 513.
Diky M.K. Bez CP to nemôže byť na 512.
Náklady za ubytovanie neúčtujeme ani na 518.
MAGDALIENKA
17.05.06,12:52
Tak teda kam, ak nie na 512 ani 518?
Môžem si uplatniť odpočet DPH, aj z lístku na MHD?. Sme s.r.o. a zamestnanci niekedy využívajú MHD, ked behajú po úradoch, ale cesťáky nikto nepredkladá.
Diky M:K:
durisovad
17.05.06,13:00
Bez cestovneho prikazu by som do danovych nakladov nezuctovala ani halier.
Chobot
17.05.06,13:08
Tak teda kam, ak nie na 512 ani 518?
Môžem si uplatniť odpočet DPH, aj z lístku na MHD?. Sme s.r.o. a zamestnanci niekedy využívajú MHD, ked behajú po úradoch, ale cesťáky nikto nepredkladá.
Diky M:K:

Bez cesťáku nie je možné dať do nákladov lístky na dopravu. Zamestnávateľ prepláca cestovné náhrady len v súvislosti so služobnými cestami a ak bola nejaká cesta, musí byť aj vyúčtovanie - cesťák.
apsgroup
17.05.06,17:34
Ja si myslim že ubytovanie sa moze dat na 518,hlavne ked sa chce uplatnit DPH. Repre je tiez 513-nemusi byt cestak, ked je doklad,aj tak je to nedanový naklad. A listky na MHD-však to nemusi byt prac.cesta, ide napr.na postu alebo do banky mestskou dopravou.Myslim si, že tiez moze byt 518.
babenko1
17.05.06,18:37
Konateľ mi predkladá účty zo služobky (ubytovanie, repre, parkovné), bez toho, že by si vypísal cestovný príkaz a tam všetko vyúčtoval.
Môžem tieto náklady zaúčtovať na 512, alebo ked nemám cesťák na 518? Repre samozrejme na 513.
Diky M.K.vieš, konatelia sú veeeľmi lenivý, aby vypísali také niečo ako je cestovný príkaz.. veď majú nás účtovníčky, tak potom čaruj.. ak si dosť rázna, skús mu vysvetliť, že pokiaľ nebude CP, nebudeš riskovať, že ti daňová kontrola uzná tieto účty zo služobiek.
kukučka
17.05.06,20:21
Tak nech si cesťák vypíše ten, kto chce preplatiť lístky a dá ho konateľovi na podpis.
ondrejvla
17.05.06,20:38
Tak nech si cesťák vypíše ten, kto chce preplatiť lístky a dá ho konateľovi na podpis.

Betka, a vieš že práve konatelia sú tí, ktorí chcú preplatiť cesťáky, ale vyhotoviť ich musí len a len účtovníčka? Ešte som nikdy nestretla konateľa, ktorý by si vypísal cesťák, a keď spomínam, ani pred rokom 1989 súdruh riaditeľ si nevypisoval takéto niečo, vždy to museli robiť len nižšie postavení zamestnanci. Niekedy mám pocit, že nielen konateľ, ale aj jeho manželka a deti keď prídu do firmy sú toho názoru, že zamestnanci sú tam pre nich. A nie je to len o cesťákoch...
Lila
18.05.06,05:09
Ja len doplním: "Ešte Vám pán konateľ /alebo riaditeľ, či iný nadriadený/ nepovedal, že to máte spraviť tak, aby to bolo dobre? Veď načo Vás potom zamestnáva a platí?"
Žiaľ vypisovať cesťáky svojim chlebodárcom je údel účtovníčok.
V dnešnej dobe už taký problém nemám, ale tiež by som vedela o tom rozprávať....:rolleyes:
balala
22.05.06,08:19
samozrejme, že ubytovanie si môžeš dať na 518. pokiaľ by si aj zamestnanec vypisoval cesťák a firma by mu uhradila ubytovanie, tak to nejde na 512 ale na 518. a dph sa odpočítať môže.