vmarek
21.03.15,20:10
Dobrý večer, potreboval by som poradiť, dá sa zostaviť rezervačná zmluva na nehnuteľnosť aj bez rezervačného poplatku ? Samozrejme po dohode oboch strán. Ďakujem
alaya1
21.03.15,20:08
ak sa na tom dohodnu, preco nie.
vmarek
22.03.15,11:57
a čo je lepšie - výhodnejšie: rezervačná zmluva alebo zmluva o buducej zmluve. Ak by som mohla poprosiť tak aj nejaky vzor dakujem pekne
vmarek
22.03.15,11:59
ide o to že mame vyhliadnuty dom, ale este cakame na schvalenie hypoteky a preto si ten dom chceme nejakym sposobom poistit.
arizona
22.03.15,13:17
Ano je to mozne. Ved ak sa obe strany dohodnu,je to ich vec,co si uvedu do zmluvy.
Mozete si urobit aj rezervacnu zmluvu v tom zmzsle,ze mate narok na odstupenie od zmluvy ,ak vam neschvalia hypoteku. Ak date nejaku zalohu,taktiez si mozete zazmluvnit,ze vam zalohu vratia ,ak odstupite od zmluvy z dovodu neschvalenia hypoteky. Tak to bezne robia aj seriozne realitky.
buchač
22.03.15,15:38
vmarek (Dnes 13:59) ide o to že mame vyhliadnuty dom, ale este cakame na schvalenie hypoteky a preto si ten dom chceme nejakym sposobom poistit.
Nerob žiadne rezervačky, NEDÁVAJ žiadnu zálohu...
Dobrá realitná kancelária nepotrebuje žiadne také oné...stačí aj podanie ruky.
Teraz je aj tak recesia, trh sa nejak zastavil...času dosť.
arizona
22.03.15,15:51
Buchy,nie vzdy sa da spolahnut iba na podanie ruky. Ak ta nehnutelnost stoji za to,je dobre ju zazmluvnit. Kamoska minuly mesiac bola pozriet jeden domcek,dohodli sa na 4 dnoch,aby oznamili,ako sa rozhodli. Domcek im zatial kupil iny zaujemca...teraz si buchaju hlavu o mur
vmarek
22.03.15,19:41
a co sa zálohy týka tak po podpisani zmluvy ide do ruk predavajuceho alebo sa to dava na ucet ako rezervacny poplatok?
a co vsetko by taka zmluva okrem zakladnych udajov mala obsahovat
buchač
22.03.15,19:51
Hm...viď koment k Tvojmu príspevku..
buchač
22.03.15,19:53
Hm...

Dáš zálohu ? Nie problém...
Ono problém môže nastať pri tej eventualite, že realitka má vrátiť ten záloh.

Potom má jeden problém.......kua, ako ja napríklad.
Ani exekútor nevie vymôcť tie love...niet totiž na o šáhnuť.