Netka
17.05.06,11:06
Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať či môže invalidný dôchodca pracovať(nie je v dôchodkovom veku, aj keď mu už veľa nechýba). Invalidný dôchodok má okolo 8 tis. Ak sa zamestná, nebude sa mu nejako krátiť invalidný dôchodok, res. zostáva mu nárok na terajších 8 tis.?
Ďakujem.
Zita4
17.05.06,09:19
Ak je prehodnotený podľa nového zákona o sociálnom poistení (má určené percento zníženia schopnosti...), môže zarobiť hocikoľko a nikto mu nesiahne na invalidný dôchodok. Podľa zákona o sociálnom poistení už nemusí spĺňať pokles zárobku, ako to bolo v starom zákone.
Btw, aj starobný dôchodca môže robiť, koľko vládze :) ;) a nikto mu nesiahne na jeho zaslúžený dôchodok.:)
malina
17.05.06,15:49
Súhlasím a dodávam, že to platí aj pre tých, ktorí ešte neboli prehodnotení. Výška zárobku invalidných dôchodcov sa už nesleduje.

Sorry, mala som zlé informácie. :mee:
Antonia1
17.05.06,17:37
Súhlasím a dodávam, že to platí aj pre tých, ktorí ešte neboli prehodnotení. Výška zárobku invalidných dôchodcov sa už nesleduje. ;)
Nie je pravda,že výška inv. dôchodcov, ktorí neboli ešte prehodnotení sa
nesleduje. Ja mám ID od 11/2003 a aj v roku 2004 aj 2005 som musela posielať potvrdenie o príjme na SP do Bratislavy.
oazas
17.05.06,19:46
Dobrý večer,chcem sa niekoho opýtať ako dlho trva ohlasenie dôchodku
na LPK som bol 28.2 do dnešného dna mi nič neprišlo zo SP posudkova mi povedala že mam nad 75% dakujem.
ajobs
17.05.06,21:18
Nie je pravda,že výška inv. dôchodcov, ktorí neboli ešte prehodnotení sa
nesleduje. Ja mám ID od 11/2003 a aj v roku 2004 aj 2005 som musela posielať potvrdenie o príjme na SP do Bratislavy.

Áno, ale sledovanie platí to iba pre bývalých tzv. čiastočných invalidných dôchodcov. Úplní ID môžu pracovať bez obmedzenia.
ajobs
17.05.06,21:20
Dobrý večer,chcem sa niekoho opýtať ako dlho trva ohlasenie dôchodku
na LPK som bol 28.2 do dnešného dna mi nič neprišlo zo SP posudkova mi povedala že mam nad 75% dakujem.

Neviem, čo myslíš tým "ohlásením dôchodku". Ak to, že do akého termínu ti má SP poslať rozhodnutie o stupni prehodnotenia, tak na to nie je žiadny zákonný termín, poznám prípady dlhé aj 1 rok.:eek: :mee: