tomas1234567
22.03.15,13:29
Zdravím všetkých
Cez leto som rekonštruoval kúpelňu. Bol samozrejme odstránený starý obklad, malovka pekne špachtlou až po murivo, steny boli napenetrované, následne prerovnané, vysušené a bol daný obklad až po strop, ktorý je zo sadrokartónu-ten bol robený prvý (znižoval som kvôli bodovým svetlám, následne sa položila dlažba). V podlahe je podlahové kúrenie riešené cez odbočku. Dilatačné medzery pri stenách boli dodržané aj s izolačnou penou, do podlahy sa pred dlažbou postupne kúrilo a potom ochladzovalo, až následne bola položená, obklad aj dlažba sa po uložení hneď nešpárovala, ale nechalo sa ešte vysušiť zbytková voda cez špáry, až potom sa zafugovalo. Vrch sa nešpároval, ale dával nejaký tmel (resp. silikón), či niečo podobné. Všetko robila firma pôsobiaca v stavebníctve. Všetko bolo o.k., až do teraz, všimol som si nad zdradlom zvislú prasklinu cez 2 obkladačky, keď som poprezeral aj ostatné, našiel som 11 obkladačiek buď čiastočne alebo celé prasknuté - vodorovne, v roho alebo zvislo (buď veľmi drobučké prasklinky, ktoré boli vidieť len v protisvetle a cítiť len po prejdení nechtom až po viditeľné)!!! :( Inak je zaujímavé, že Lily Braz (ten je taký do hneda a je do metrovej výšky), ten je o.k. - ani jedna prasklinka, takisto podlaha, ktorej som sa obával, tá je tiež v poho. Praskliny sú na tej Lilly Cream, ktorá je až po strop.
Chcem spýtať, či má niekto podobný problém s týmto obkladom Tubadzin Lilly Cream. Mohla nastať nejaká chyba pri práci? Inak ich prácu som pozoroval, myslím, že pracovali precízne, žiadne náhlenie, stavebné materiály použité a nakúpené podľa odporúčania stavebníkov (kleber na oblad, flexi na dlažbu, špárovka ceresit 40 s protiplesňovou ochranou). Ako mám postupovať teraz - reklamácia v obchode, alebo ako?
Ďakujem za všetky vaše rady. S pozdravom, Tomáš.
lapejko
22.03.15,21:18
reklamáciu konzultovať v prvom rade s realizačnou firmou, obchod nechce riešiť reklamácie položeného obkladu bez vyjadrenia súdneho znalca.
220870
22.03.15,21:22
Tubadzin je prvotriedny bordel.
Braňo
23.03.15,11:24
jedná sa o obklad v kategórii 8 EUR/m2, čiže absolútne najlacnejší, nič iné sa nedá čakať. Mohli ste zvoliť kategóriu aspoň okolo 15-20 EUR/m2
Stavbar2000
14.06.15,11:03
Bohuzial v tomto pripade zase musim podotknut, ze neplati stale, kto setri ma za tri. Lacna nekvalitna Polska dlazba z Merkury Marketu...co viac dodat. Podla popisu je to problem materialu nie prace. A okrem toho by som prehliadla rohy a steny v celom dome, zaklady...stavba je zivy proces, dom casom sada, hybe sa...