Ferdonno
22.03.15,13:31
Dobrý deň,

Čo ak sa zamestnávateľ nevyjadrí k inventúrnemu schodku do 30dní ?
§ 191
(2) Zamestnávateľ prerokuje požadovanú náhradu škody so zamestnancom a oznámi mu ju najneskôr do jedného mesiaca odo dňa, keď sa zistilo, že škoda vznikla a že za ňu zamestnanec zodpovedá

Vopred ďakujem za odpovede
veronikasad
22.03.15,12:33
môžeš byť konkrétnejší ?
Ferdonno
22.03.15,12:36
ak od inventúry ubehne viac času a zamestnávateľ nedal oficiálne sumu len dohodu aj to len emailom. Čo v takom prípade?
veronikasad
22.03.15,12:39
Poslal dohodu o zrážkach zo mzdy ? Ak ano, tak ju nepodpisuj, bez nej ti nemôže urobiť zrážky zo mzdy.
Ferdonno
22.03.15,12:41
Ide o to že nie je schopný predložiť oficiálne zrážku nakoľko som vedúci takže krát 2 ale nedali presne podla mojej mzdy len nejakým krátením. Musí to oficiálne ak dobre viem však ? ďakujem
veronikasad
22.03.15,12:44
Prepáčš, nerozumiem ti. Kým nepodpíšeš dohodu o zrážkach zo mzdy, zamestnávatel ti nemôže siahnuť na mzdu z titulu manka zisteného pri inventúre.
Ferdonno
22.03.15,12:47
áno to chápem. Ide o to že sa nám vyhráža súdom ak to nezaplatíme. Ide však o to že on to nahodil do kalkulačky a vydelil 6 a mne krát 2. Doslova takto primitívne. Žiadal som od neho presne podľa zákonníka aby predložil vyjadrenie o inventúre. Nemožem predsa platiť krát dva to sa musí odvíjať predpokladám od mojej hrubej mzdy. Moja otázka vlastne znela musí to predložiť oficiálne do mesiaca nie ako dohodu alebo áno ?
veronikasad
22.03.15,12:50
veronikasad
22.03.15,12:52
Dohoda nie je postup v zmysle § 191 - nepodpisuj. Súdom sa vyhrážať môže, aby uspel, tam musí predložiť kompletné podklady.
Ferdonno
22.03.15,12:52
Ďakujem
Ferdonno
22.03.15,12:56
Okrem toho tam bolo veľa nesprávnych postupov z ich strany.
počas doby od poslednej inventúry pracovali na predajni 3ja zamestnanci ktorým už skončil pracovný pomer. Prečo sa nevykonala inventúra pri každom? Prečo nie je teda inventúrny schodok rozpočítaný aj na nich ?
Na predajni počas inventarizácie neboli prítomný všetci zamestnanci.
Stala sa aj krádež hotovosti pokladne ktorú nám chcú zarátať do inventúrneho manka.
veronikasad
22.03.15,12:58
Naštuduj si poriadne príslušné §§-y Zákonníka práce, aby si mal argumenty v prípade, že sa stretneš so zamestnávatelom na súde.
O akú sumu sa jedná ?
Ferdonno
22.03.15,13:06
sme platcami dph sumu nám chcú s dph manko je cca 1500 € s dph a ukradnuta suma 2500 bola privolaná samozrejme polícia bolo zacaté trestné oznámenie
veronikasad
22.03.15,13:13
Krádež peňazí nemôže byť spočítaná spolu s mankom na zásobách. Poslednýkrát - Mepodpisuj dohodu o zrážkach zo mzdy.
Ferdonno
22.03.15,13:17
Ďakujem za námahu samozrejme že to nepodpíšem. Ešte ak možem otravovať može byť započítaná aj dph? Keď tovar nakupujeme bez DPH Ďakujem
bezzubka
04.02.19,16:05
A co mam robit, ked som skoncila pracovny pomer aj s kolegynou k 31.1.2019 a obchod sme prebrali po inventure 16.1.2019. Ale sef nam nedoniesol ziadne papiere po starej inventure ze s akym stavom zasob oficialne zaciname a teraz robil inventuru, 4 dni po tom co sme obe odisli a odovzdali mu kluce. A chce od nas aby sme mu zaplatili schodok 59 krabiciek cigariet a ze to este nespravil celu inventuru. Moze od nas pozadovat vyplatenie schodku ked tam este predavalo jedno dievca v case nasej nepritomnosti a ani sme neboli pri inventure, lebo vyuzil ze obe mame uz ine zamestnanie. Nie sme prve ktorym toto spravil, je mozne ho hromadne zalovat?
veronikasad
04.02.19,17:28
schodok vám chce strhnúť zo mzdy ? Podpisovala si pri nástupe do zamestnania Súhlas so zrážkou zo mzdy ?
bezzubka
04.02.19,17:58
Nie nepodpisovala. Ak to teda nie je hmotna zodpovednost....
veronikasad
04.02.19,17:59
Bez podpísaneho suhlasu ti zamestnavatel nemôže siahnuť na mzdu. Ak tak urobí, obrať sa na Inšpektorát práce