Ivana.T
22.03.15,19:36
Dobry vecer, mozte mi, prosim poradit, ako mam podat poznamky pre mikro UJ cez portal FS, ked som si zvolila formular UZMUJv14 Účtovná závierka mikro účtovnej jednotky (účinná od 31.12.2014)? Vidim tam iba uvodnu stranu a potom suvahu a vykaz, ale poznamky nie. Dakujem.
Lubica3
22.03.15,19:38
poznámky sa prikladajú ako príloha v pdf-ke
avalik
22.03.15,19:40
Poznámky podáš ako pdf prílohu k formuláru UZ v rámci jedného podania.

doplnenie:

ľudia, veď sledujte info na stranke finančnej správy ... napr.:
Informácia k novým vzorom účtovnej závierky a k zostaveniu účtovnej závierky k 31.12.2014 [.pdf; 78 kB] - upravené 25.2.2015

Ministerstvo financií SR s účinnosťou od 31.12.2014 vydalo nové vzory účtovnej závierky pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva pre:

1. pre mikro účtovné jednotky
Nový vzor účtovnej závierky pre mikro účtovné jednotky je stanovený opatrením Ministerstva financií Slovenskej republiky z 24. septembra 2014 č. MF/18008/2014-74 (zverejnený vo FS 10/2014), ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 11. decembra 2013 č. MF/15464/2013-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu
údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre mikro účtovné jednotky (ďalej len „opatrenie MUJ“). Nový vzor účtovnej závierky obsahuje „spoločnú“ úvodnú stranu - jeden krycí list pre celú účtovnú závierku, pričom účtovnú závierku tvoria tri neoddeliteľné súčasti – Súvaha (Úč MUJ 1-01), Výkaz ziskov a strát (Úč MUJ 2-01) a Poznámky (Úč MUJ 3-01). Účtovná závierka pre MUJ má skrátenú štruktúru. Okrem skrátenej štruktúry súvahy a výkazu ziskov a strát, je značne skrátený obsah poznámok a nie je stanovená ich tabuľková forma.

POSTUP: na portáli FS SR sa daňovník – účtovná jednotka prihlási do osobnej zóny a potom bude postupovať nasledovne:
1. vyberie z katalógu elektronických formulárov položku Účtovné dokumenty »
Účtovné výkazy pre podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného
účtovníctva » Účtovná závierka podnikateľskej účtovnej jednotky v podvojnom
účtovníctve » Účtovná závierka mikro účtovnej jednotky (účinná od 31.12.2014)
2. vyplní prvú kryciu stranu účtovnej závierky, riadky súvahy a výkazu ziskov a strát
alebo načíta cez tlačidlo „Načítať zo súboru“,
3. stlačí tlačidlo „Skontroluj“,
4. priloží poznámky vo formáte napr. pdf, cez tlačidlo „+ Prílohy“,
5. po priložení minimálne jedného súboru sa sprístupnia tlačidlá na podanie podania.

Nový vzor účtovnej závierky pre mikro účtovné jednotky sa prvýkrát použije pri zostavovaní riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje k 31. decembru 2014.
Ivana.T
24.03.15,18:21
Dakujem obom! Este detail, minuly rok sa vypisovala uvodna strana k poznamkam. Ako sa to robi tento rok, lebo neviem, ci to budem vediet pripojit k tomu pdf ani som nikde nenasla, ze sa to ma vypisovat. Podanie bude vyzerat tak, ze uvodna strana + suvaha + vykaz v jednom podani za sebou ako to tam nasleduje, a ako priloha pdf poznamok iba za bezne UO bez nejakeho krycieho listu?
karakul
24.03.15,18:54
aj teraz majú poznámky úvodnú stranu, pripájam ju k textovo-tabuľkovej časti.
avalik
24.03.15,19:27
karakul, poznamky nemaju samostatny kryci list - ten je len jeden pre celu UZ ... a poznamky pre MUJ nemaju povinnu tabulkovu cast ... doplnila som odpoved
Ivana.T
24.03.15,19:38
Dakujem, ja som obsah poznamok spravila podla noveho opatrenia 15464/2013-74, podla prilohy 1, aj ked v tejto malej spolocnosti nebola napln takmer pre nic. Kedze forma nie je predpisana, tak som aj tak pouzila niektore tabulky kvoli prehladnosti. Cize ak moje poznamky zacinaju: Poznámky k účtovnej závierke
Zostavenej ku dňu: 31.12.2014
(Podľa opatrenia, ktorým sa ustanovuje podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre mikro účtovné jednotky číslo MF/15464/2013-74 opatrenia MF SR v znení neskorších predpisov.)
Údaje sa uvádzajú v celých EUR. Ak nie je v prílohe dostatok miesta, informácie sa predložia na očíslovaných prílohách.
BO – bežné obdobie
Základné informácie o účtovnej jednotke.. atd

mozem to dat takto do pdf a prilozit?
avalik
24.03.15,19:55
Mozes, ale naco vymyslat? Ak by tam chceli mat to co ty pises, tak by to do vzoru dali.