risko
17.05.06,11:26
moj brat ma podlznosti na danovom urade a kedze je to uz aj u exekutora potrebuje podlznost vyplatit,tak sa rozhodol ze svoj podiel nehnutelnosti ktory zdedil po svojej matke by predal svojej sestre a z tych financii by vyplatil svoj dlh.Chcela by som poradit ake kroky mam uribit dalej aby nebola moja rodina ohrozena v pripade ak by nahodou nevyplatil danovemu dlzobu alebo len nejaku cast by zaplatil,ci nebudu nahodou odo mna vymahat financie ked to bude uz prevedene na mna alebo nejaky zasah do nehnutelnosti.Dakujem za dobru radu.:
risko
22.05.06,08:00
co mi tu uz nik neporadi?:mee: :mee:
Ivana Š
22.05.06,14:54
Toto je právnická záležitosť, odporúčam obrátiť sa na právnika.

My sme prevod domu na mňa ( ktorý mama zdedila po svojich rodičoch), riešili cez právničku, vyplácala som 3 súrodencov, stojí to za to, obrátiť sa na právnika , netreba behať po katastrálnych úradoch, pričom ani neviem, čo mám dať do zmlúv....
Napísala zmluvy, urobila návrh vkladu do katastra... a rôzne iné...a mám to všetko bez behačiek a hlavne správne
Ivana Š
22.05.06,14:58
Ešte pridám - keď je to už u exekútora - naozaj by som doporučila obrátiť sa na právnika
rems
22.05.06,15:33
Určitě se obraťte na právníka, jak píše Ivana. Exekuční záležitosti jsou dost ošemetné, v případě převodu nemovitosti by mohlo časem dojít i k neplatnosti právního úkonu z hlediska dlužníka a vaše snahy o záchranu nemovitosti by mohly přijít vniveč. Záleží na tom, jak o jak velký dluh se jedná. Exekuce se vykonávají nejdříve na úrovni bankovních účtů, dále pak obstavení majetku a mzdových srážek. Myslím, že z právního hlediska, pokud je více spoluvlastníků na nemovitosti, není tak úplně jednoduché, aby se exekutor této nemovitosti domáhal.
KEJKA
22.05.06,17:28
ak je to u exekútora, je možné, že je majetok "zablokovaný"
Takže radšej sa prihláste o kúpu u exekútora...zaplatíte jemu a on to vyrovná s DU.
Ak nie je zablokovaný,...tak tiež radím - poradte sa s právnikom.
risko
24.05.06,08:00
vrucna vdaka aj za tieto odpovede takto aspon viem coho sa mam vyvarovat,sme nato 3 surodenci viem akurat ze je to na katastri zablokovane a to by bol asi problem pri predaji domu?exekutor povedal ze sa moc nechce do toho pustat,tak to vymysleli ze to 1 surodenec odkupi od druheho a tymi penazmi vyplati DU tu dlzobu,preto sa pytam ze ak by to bolo malo a ja to od neho odkupim ci mam v tom ochranu ked to prebehne samozrejme ajez pravnika co tam treba zakotvit v zmluve sme rozny ludia ako aj rozny pravnici co je smerodatne a ochranne pre mna?