michaela329
22.03.15,21:06
Začínam byť zúfalá, podala som DPPO elektronicky cez edane - nebol problém. Keď som však chcela odoslať účtovnú uzávierku, tak tlačivo mi natiahlo z xml, kontrola nenašla chyby, odškrtla som, že posielam aj poznámky k uzávierke (1. stranu) - zvyšné prílohy som zrušila. Čo robím zle, ak mi to nejde odoslať? Tá možnosť v aplikácii zostáva nedostupná (odoslať je sivé a nedá sa naň kliknúť). Je problém, ak daňové priznanie tam už mám, ale uzávierku nie? Ďakujem.
kn-alka
22.03.15,20:13
odošli cez ich stránku, tam mi to išlo pekne odoslať
michaela329
22.03.15,20:16
ďakujem, tam to ide, už mi odoslalo. Ešte sa asi hlúpo opýtam - to sú jediné tlačivá, čo tam treba poslať, však? Daňové priznanie a tá uzávierka.
kn-alka
22.03.15,20:18
áno
KEJKA
22.03.15,22:12
neviem, čo si odškrtla, veď poznámky v pdf tvoria prílohu účtovnej závierky a nie je to 1.strana, ale komplet poznámky 2-3-8 strán podľa obsahu. To zn. že v eDane klikáš na pridať prílohu a aj ju pridáš, následne môžeš odoslať.
Až ked pridáš prílohu, tak ti dovolí odoslať dokument.
michaela329
23.03.15,18:40
poznámky som uložila z omegy v pdf, potom som ich priložila ako prílohu k uzávierke a išlo to odoslať, v omege je to jediné, čo mi k tomu ide vytlačiť 1. strana. Súvaha a výkazy už samostatne nejdú ukladať a tlačiťa tie poznámky len 1. strana. Tak teraz neviem.
Žabinka
23.03.15,18:47
nepoznám omegu, aké má poznámky, ale ak prvou stranou myslíš tú stranu, kde sú údaje názov firmy a sídlo, zdaňovacie obdobie, atď. tak to je presne to, čo sa tohto roku neposiela, lebo to je tzv. krycí list, ktorý je tohto roku spoločný pre celú závierku, teda pre súvahu, VZaS a poznámky.. ak je to takto, je to zle..
michaela329
24.03.15,08:08
musím potom zavolať do omegy, lebo nič iné mi tam nevytlačí ani neuloží z tých poznámok. ďakujem za upozornenie.