lapejko
22.03.15,20:49
Omylom som dnes na návšteve videl túto reláciu na komerčnej televízii...myslel som si, že po modrom z neba a ich maxirýchlených rekonštrukciách to jednoducho neprešlo a do tejto rieky už nikto nevstúpi...
Pokiaľ som si stihol v zostrihanej relácii všimnúť, počas štvordňovej kvázi rekonštrukcie porušili montážne a technologické predpisy ku všetkým materiálom a výrobkom.
V druhom alebo treťom dni moderátor nanáša nejakú cementovú zmes, ktorá potrebuje na vyzretie 14 dní, pozinkované rohové profily skracujú uhlovou brúskou, ktorá spáli zinok aby rezané miesto mohlo korodovať v omietke...
Strop a stena sa na čerstvú omietku ešte domaľováva pravdepodobne neriedenou disperziou aby to vôbec prekrylo, nad mozaiku včera nalepenú sa už montuje linka asi z Ikey, ktorá na nezalepených hranách skriniek vzadu môže pekne potiahnuť zabudovanú vlhkosť do drevotriesky...
Perlička vo finále, nerezový drez vymenený za nerezový...stojanková batéria osadená do pracovnej dosky, nie do drezu...kto rieši životnosť dosky?!
Ako profesionálneho remeselníka, ktorý často rieši následné poruchy po takýchto opravách ma tento verejne prezentovaný postup znechucuje a cítim potrebu verejne vyjadriť varovanie pred takýmito neprofesionálnymi postupmi a imiďžovými remeselníkmi v parádnych montérkach s ťažkým kladivom ako v americkej groteske z 20-tych rokov...
buchač
22.03.15,19:57
Nebuť prudký..... :D :D :D

Máš ponaučenie,že takéto drísty sa neoplatí pozerať.
Ja osobne som videl len začiatok relácie, keď ten Šarkan začal niečo básniť o tej "imidžovej" architektke a mal som dosť....;)
lacotinka
22.03.15,21:27
Omylom som dnes na návšteve videl túto reláciu na komerčnej televízii...myslel som si, že po modrom z neba a ich maxirýchlených rekonštrukciách to jednoducho neprešlo a do tejto rieky už nikto nevstúpi...
Pokiaľ som si stihol v zostrihanej relácii všimnúť, počas štvordňovej kvázi rekonštrukcie porušili montážne a technologické predpisy ku všetkým materiálom a výrobkom.
V druhom alebo treťom dni moderátor nanáša nejakú cementovú zmes, ktorá potrebuje na vyzretie 14 dní, pozinkované rohové profily skracujú uhlovou brúskou, ktorá spáli zinok aby rezané miesto mohlo korodovať v omietke...
Strop a stena sa na čerstvú omietku ešte domaľováva pravdepodobne neriedenou disperziou aby to vôbec prekrylo, nad mozaiku včera nalepenú sa už montuje linka asi z Ikey, ktorá na nezalepených hranách skriniek vzadu môže pekne potiahnuť zabudovanú vlhkosť do drevotriesky...
Perlička vo finále, nerezový drez vymenený za nerezový...stojanková batéria osadená do pracovnej dosky, nie do drezu...kto rieši životnosť dosky?!
Ako profesionálneho remeselníka, ktorý často rieši následné poruchy po takýchto opravách ma tento verejne prezentovaný postup znechucuje a cítim potrebu verejne vyjadriť varovanie pred takýmito neprofesionálnymi postupmi a imiďžovými remeselníkmi v parádnych montérkach s ťažkým kladivom ako v americkej groteske z 20-tych rokov...

opravím

nerekonštruovali domov

ale dom / byt

domov si vytváraš už sám
Xanti
22.03.15,21:28
opravím

nerekonštruovali domov

ale dom / byt

domov si vytváraš už sám
radšej nič neopravuj ... lapejko napísal názov relácie ...
lacotinka
22.03.15,21:30
opravím

nerekonštruovali domov

ale dom / byt

domov si vytváraš už sám
radšej nič neopravuj ... lapejko napísal názov relácie ...

Tak tam by trebalo napísať :D
Xanti
22.03.15,21:35
opravím

nerekonštruovali domov

ale dom / byt

domov si vytváraš už sám
radšej nič neopravuj ... lapejko napísal názov relácie ...

Tak tam by trebalo napísať :D
Prepáč a čo tak si prečítať hned prvú vetu čo napísal lapejko.
lacotinka
22.03.15,21:36
Omylom som dnes na návšteve videl túto reláciu na komerčnej televízii...myslel som si, že po modrom z neba a ich maxirýchlených rekonštrukciách to jednoducho neprešlo a do tejto rieky už nikto nevstúpi...
Pokiaľ som si stihol v zostrihanej relácii všimnúť, počas štvordňovej kvázi rekonštrukcie porušili montážne a technologické predpisy ku všetkým materiálom a výrobkom.
V druhom alebo treťom dni moderátor nanáša nejakú cementovú zmes, ktorá potrebuje na vyzretie 14 dní, pozinkované rohové profily skracujú uhlovou brúskou, ktorá spáli zinok aby rezané miesto mohlo korodovať v omietke...
Strop a stena sa na čerstvú omietku ešte domaľováva pravdepodobne neriedenou disperziou aby to vôbec prekrylo, nad mozaiku včera nalepenú sa už montuje linka asi z Ikey, ktorá na nezalepených hranách skriniek vzadu môže pekne potiahnuť zabudovanú vlhkosť do drevotriesky...
Perlička vo finále, nerezový drez vymenený za nerezový...stojanková batéria osadená do pracovnej dosky, nie do drezu...kto rieši životnosť dosky?!
Ako profesionálneho remeselníka, ktorý často rieši následné poruchy po takýchto opravách ma tento verejne prezentovaný postup znechucuje a cítim potrebu verejne vyjadriť varovanie pred takýmito neprofesionálnymi postupmi a imiďžovými remeselníkmi v parádnych montérkach s ťažkým kladivom ako v americkej groteske z 20-tych rokov...

K Lapajkovi :

1, nepozeraj
2, beton a asi aj cementová zmes je už po 24 hodinách pomerne pevná
3, čím skracuješ ty, aby rezané miesto zostalo pozinkované ?
4, čo sa ti nezdá na výmene drezu ?
5, a v tej Emerike to robia aj teraz
opravia a predajú starý / kúpia nový
zbúrajú starý (drevený) a postavia nový (drevený)
Xanti
22.03.15,21:37
Vera Lapejko,
súhlasím s tebou a tí ludia nakoľko toto bol druhý diel, sú celý happy ako to majú rýchlo a pekne hotové, a možno o dva mesiace tam budú mať kopu plesní ...
Ale zase ja ako laik neviem posúdiť, či nepoužívajú niečo na urýchlenie technologických procesov, či nepoužívajú nejakú chémiu aby sa to dalo takto rýchlo urobiť....

Práca chvatná málo platná ....
lacotinka
22.03.15,21:38
opravím

nerekonštruovali domov

ale dom / byt

domov si vytváraš už sám
radšej nič neopravuj ... lapejko napísal názov relácie ...

Tak tam by trebalo napísať :D
Prepáč a čo tak si prečítať hned prvú vetu čo napísal lapejko.

Bol na povinnej návšteve
nudil sa
tak pozeral sprostosť

a o tom nám napísal litánie
- že to čo ukazujú v TV nie je reálny život

btw
ako keby som to nevedel :D
lacotinka
22.03.15,21:41
Vera Lapejko,
súhlasím s tebou a tí ludia nakoľko toto bol druhý diel, sú celý happy ako to majú rýchlo a pekne hotové, a možno o dva mesiace tam budú mať kopu plesní ...
Ale zase ja ako laik neviem posúdiť, či nepoužívajú niečo na urýchlenie technologických procesov, či nepoužívajú nejakú chémiu aby sa to dalo takto rýchlo urobiť....

Práca chvatná málo platná ....

Kto už by sa odvážil povedať, že sa mu nepáčia napr farby, čo mu navrhla remonovaná bitová dyzajnérka
Xanti
22.03.15,21:52
[Kto už by sa odvážil povedať, že sa mu nepáčia napr farby, čo mu navrhla remonovaná bitová dyzajnérka Už len môj pravopis ťa trápi? Nemáš do čoho šupnúť ... a že si to ty Milan. ( KaMil)
lapejko
23.03.15,04:24
Pozinkované profily sa strihajú nožnicami alebo režú pílou, 1cm omietky schne všade 10 dní, urýchľovacia chémia im nevošla do rozpočtu a na návšteve sme riešili novostavbu budúceho domu, takže toto bolo priame a nevhodné zavádzanie stavebníkov ako sa to všetko dá rýchlo a ľahko...
V tej Amerike by to bolo vhodné sústo pre právnika, my ešte nemáme ani taký stavebný zákon ako česi!
Peggynka
23.03.15,06:24
Z takých lapsusov-verejne prezentovaných,môžeš mať nekonečnú tému :D Dám primitívny príklad;v časopise pre ženy napísala ženská radu,že drevený lopár zbavíte zápachu namočením lopáru na 24hod do octovej vody :eek: a ešte dostala od redakcie odmenu 50€ :D:D:D
A v tom istom časopise radí z času na čas architektka s prerábkami bytu/domu a VŽDY zruší samostatné WC a dá ho do kúpeľne.Ani tri tituly pred menom a dva za menom, jej nepomohli k tomu,aby sa dozvedela niečo o fekálnych baktériách,ktoré pri spláchnutí WC obsadia aj zubné kefky a uteráky :eek: A to jej stojí za ušetrenie 1,3m2,ktoré potrebuje plocha WC.Nedávno prerobila byt tak,že rovno z vchodu si mohol variť :D - kuchynská linka v chodbe (bez okien a odsávania).Kupujem ten časopis mame a vždy sa "teším" na tú rubriku :):):)
lacotinka
14.08.15,08:33
Omylom som dnes na návšteve videl túto reláciu na komerčnej televízii...myslel som si, že po modrom z neba a ich maxirýchlených rekonštrukciách to jednoducho neprešlo a do tejto rieky už nikto nevstúpi...
Pokiaľ som si stihol v zostrihanej relácii všimnúť, počas štvordňovej kvázi rekonštrukcie porušili montážne a technologické predpisy ku všetkým materiálom a výrobkom.
V druhom alebo treťom dni moderátor nanáša nejakú cementovú zmes, ktorá potrebuje na vyzretie 14 dní, pozinkované rohové profily skracujú uhlovou brúskou, ktorá spáli zinok aby rezané miesto mohlo korodovať v omietke...
Strop a stena sa na čerstvú omietku ešte domaľováva pravdepodobne neriedenou disperziou aby to vôbec prekrylo, nad mozaiku včera nalepenú sa už montuje linka asi z Ikey, ktorá na nezalepených hranách skriniek vzadu môže pekne potiahnuť zabudovanú vlhkosť do drevotriesky...
Perlička vo finále, nerezový drez vymenený za nerezový...stojanková batéria osadená do pracovnej dosky, nie do drezu...kto rieši životnosť dosky?!
Ako profesionálneho remeselníka, ktorý často rieši následné poruchy po takýchto opravách ma tento verejne prezentovaný postup znechucuje a cítim potrebu verejne vyjadriť varovanie pred takýmito neprofesionálnymi postupmi a imiďžovými remeselníkmi v parádnych montérkach s ťažkým kladivom ako v americkej groteske z 20-tych rokov...

opravím

nerekonštruovali domov

ale dom / byt

domov si vytváraš už sám
Nejaký prispatý mi dal fuj za príspevok z marca :D