33simka33
22.03.15,23:29
Dobrý deň , chystám sa otvoriť si masérsky salón , avšak mám problém zohnať miesto kde by sa dala dobudovať sprcha . Preto ma napadlo, že by som si prenajala byt a mala masérsky salón v ňom . Potrebovala by som vedieť aký je postup a či tu má s tým dakto skúsenosti. Zatiaľ som len vizistila , že ak podnikateľ využíva byt vo vlastníctve štátu alebo obce, je možné ho používať aj na iné účely ako na bývanie, ale len so súhlasom prenajímateľa a na základe povolenia obce. Povolenie obce nie je potrebné, ak sa na iné účely ako na bývanie použije časť bytu tak, že spôsob použitia nevylučuje súčasné využívanie miestností na bytové účely. Znamená to že ak by som v tom byte bývala stačí súhlas majiteľa ? Musím tam mat aj trvalý pobyt ?Zaujíma ma ako to celkovo funguje a dáky zákon ktorým by som sa mohla riadiť . Vopred ďakujem za každú radu.
ivka70
23.03.15,06:14
Nestaci len suhlas majitela.
Na zriadenie prevadzky je potrebne zmenit pre cast bytu sposob uzivania, to chce ziadosti a suhlas miestneho uradu a pod.
A pri byte aj suhlas ostatnych majitelov bytov v bytovom dome.

http://www.porada.sk/t262349-prenajom-casti-jednej-miestnosti-rodinneho-bytu-vlastnej-sro.html
kopretinka
23.03.15,07:44
a klienti nemôžu používať tvoje wc a tvoju kúpeľńu.........