Andika67
23.03.15,10:38
Dobry den, chcela by som sa spytat, co je potrebne k organizacii burzy (napr. starozitnosti, auto-moto, drobnochovatelov, blsakova, atd.) na volnom priestranstve v areali kupaliska.
ivka70
23.03.15,10:18
Minimalne suhlas od miestneho uradu a suhlas vlastnika plochy.
Andika67
23.03.15,11:24
Dakujem za odpoved. Vlastnikom plochy sme vlastne my, lebo sme prevadzkovatelia arealu. V prenajme ho mame prave od obecneho uradu. Aj tak treba suhlas este aj od nich ? A my ako organizatory asi budeme potrebovat mat zivnost rozsirenu o organizovanie spolocenskych podujati ? Dalej asi treba registracnu pokladnu, ta sa musi niekde nahlasit ? Dakujem
misoft
23.03.15,11:43
Pozor - nie ste vlastníci! Máte ho LEN prenajatý za určitých podmienok. Takže i tak potrebujete ich súhlas, pretože meníte účel užívania!
RP - registrácia u daňovákov http://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/1715/category/dane/article/registracna-pokladnica-2015.xhtml
Ale od apríla je k dispozícii VRP (Virtuálna Registračná Pokladňa)- stačí pripojenie na internet, aplikácia v telefóne, tablete a malá tlačiareň.
Andika67
23.03.15,12:21
Misoft, velmi pekne dakujem za odpoved. A ako to je so zivnostou ?
buchač
23.03.15,12:38
Organizovanie burzy
Andika67
Dobry den, chcela by som sa spytat, co je potrebne k organizacii burzy (napr. starozitnosti, auto-moto, drobnochovatelov, blsakova, atd.) na volnom priestranstve v areali kupaliska.
:eek::eek::eek::confused:
fortunka
23.03.15,12:46
no a? :)))
buchač
23.03.15,12:55
no b ... !!!

Kua, tak to by som aj rád vidieť, čo by povedala hygiena na prítomnosť drobnochovateľov, ktorí by dovliekli na kúpalisko nejakú hydinu alebo iné zverstvo....

Kua, tak to by som aj rád vidieť, čo by povedali návštevníci kúpaliska...

Kua, kua...choré sú poniektoré nápady....

Ozaj, ako by to bolo s organizáciou ?
Ako by to bolo so vstupným ...???
fortunka
23.03.15,13:07
U nas teda plazove kupalisko hosti nielen vystavu psov a co ja viem coho... a neviem o tom, ze by to niekomu prekazalo :P Stretne sa tam viac ako pár zvierat... A organizacia a vstupne... to je hadam na organizacii, co prevadzkuje to kupalisko ;) A teda mne je jasne, kedze som neraz videla ako to funguje, ze to ze sa na kupalisku robi burza cohokolvek, neznamena, ze budu zveri behat okolo bazenov... vacsinou je na to vyhradeny nejaky priestor. Len za to... som sa ozvala :)))
misoft
23.03.15,13:29
Vieš - burza - vo všeobecnosti je to zhluk človekov, z ktorých jední chcú predať, druhí kúpiť. Pokiaľ sa jedná o takúto burz - v tom prípade len musíš oznámiť majiteľovi pozemku miesto, čas, konanie a požiadať o povolenie vykonať takúto burzu. Vstupné by sa mohlo dať do príjmu akože z inej činnosti (účtovníci by ti vedeli povedať). A ty by si nemusela mať ani pokladňu, pretože by to predávali fyzické osoby medzi sebou a to je príležitostný predaj.....
Ibaže by ste to organizovali tak ako výpredaj (zhromaždíte všetko pod seba a predávate len vy). Tak to ti poradia účtovníci...
Andika67
23.03.15,19:37
Tak samozrejme by to bolo mimo sezonu a na kupku je autokemping a ten je daleko od bazenov.
Andika67
23.03.15,19:39
Dakujem fortunka :-)))
buchač
24.03.15,06:16
Andika67 (Včera 21:37) Tak samozrejme by to bolo mimo sezonu a na kupku je autokemping a ten je daleko od bazenov.
====================================

Túto SAMOZREJMOSŤ bolo potrebné napísať do úvodného príspevku !!!!

Kua...a za svojím názorom si aj tak stojím...
buchač
24.03.15,06:19
fortunka (Včera 15:07) U nas teda plazove kupalisko hosti nielen vystavu psov a co ja viem coho... a neviem o tom, ze by to niekomu prekazalo :P Stretne sa tam viac ako pár zvierat...

========================================

Bavíme sa o kúpalisku, ktoré nebolo špecifikované.

U vás plážové kúpalisko je jak výbeh zvieratstva.
U nás je vstup na plážové kúpalisko pre zveratá tabu.

Takže teraz ako ???
Zitulda
24.03.15,06:33
Andika, prevádzkovateľ ...a dokonca píšeš, že plochu máte iba v prenájme nie je ešte majiteľ! To sú rôzne pojmy. A organizovanie spoločenských podujatí to nie je ani burza...atď ako píšeš v zadavacej téme. Dokonca ani majiteľ pozemku teda kúpaliska si nemôže robiť čo chce - hygiena má hlavné slovo!.
Plne sa stotožňujem s názorom buchača, Má PRAVDU !!!
fortunka
24.03.15,06:35
:) no teraz, vidis ze je to teraz uz jasne, ze nebudu tie psy behat okolo bazenov :)))
Andika67
13.04.15,08:06
Je to samozrejme mimo letnej sezony, teda ked uz ludia nebudu na kupalisku. Jedna sa len o areal kupaliska :_)))
korela
13.04.15,20:25
Máte dobrý nápad. Práve som premýšľala, či ešte dnes existujú nejaké formy búrz. Využíva sa na predaj síce internet, bazoš a pod., ja tam nechodím, ale o čo praktickejšie je tovar vidieť na vlastné oči ako starší cez net.
Niekedy si poviem, staré dobré časy, chodila som predávať veci po deťoch na detské burzy šatstva, konali sa na prízemí ružinovskej polikliniky pri nemocnici v zasadačke, oproti menšia prednášková miestnosť s plátnom a pódiom pre prednášajúcich. Nebola som ich pracovníčkou a predpokladám, že to organizátori mali oveľa ľahšie ako dnes.
Mohli by sa burzy a la klasika vrátiť späť. Ušetrilo by sa na poštovnom a vôbec...