Erika686
23.03.15,13:08
Neviem, asi sa len potrebujem vyrozpravat, alebo aj pocut vase nazory alebo aj skusenosti.
Moj brat 38-r. dostal 9.3. mozgovu porazku. Krvacanie vraj nebolo velke, nejaka cievka. Bol uspaty.
Na druhy den ho museli zaintubovat a nasadit umelu plucnu ventilaciu. Vraj ho to drazdilo a navyse dostal bronchopneumoniu, tak mu urobili tracheostomiu. Nejako sa im nedari zvladat zapal, lebo dnes som volala (on je v Prahe) a cakaju na vysledky kultivacie.
Pri prevoze zachrankou mal TK 240/180, navyse mu stav komplikuje kardiomyopatia, ked srdce nestiha cerpat krv. Ani nemoho zacat s jednoduchou rehabilitaciou, lebo mu to zatazovalo organizmus.
Postupne mu zacinaju znizovat sedativa, aby ho vlastne prebrali k vedomiu, zistili "skody" po krvacani a jak vlastne bude reagovat to srdce...Lekar vravi, ze co sa krvacania tyka, tak je to o.k. (podla CT), ale....

Ja pracujem s lekarmi roznych odborov a rehabilitacnymi prac. a ked som im nacrtla stav, tak krutili nosom, ze to nevyzera dobre.

Sme zmiereni s hocicim, co pride. Len co moze prist? Aj to najhorsie, vsak?
Tweety
23.03.15,12:40
Prečo taký pesimizmus? Veď je to ešte relatívne mladý organizmus. Treba myslieť pozitívne. Držím prsty.
Tweety
23.03.15,15:47
hm mínuska
Erika686
23.03.15,16:11
snazime sa, ibaze aj dr. sa o srdci vyjadril, ze je ako s krizikom po funuse...bol uprimny, no.
Tweety
23.03.15,16:16
No , čo už, ak nie ste optimisti, ste zmierení, tak čo už.....
Zitulda
23.03.15,16:48
Možná, že budem zlá... ale prečo zahadzujete nádej?! Moja dcéra dostala ako 39 ročná CMP a mala ešte malú dcéru...ale nás to ani nenapadlo, že sa z toho nedostane. Tlak mala podobný, ako tvoj brat, dokonca pri prijatí neartikulovane rozprávala a nevedela obládať pravú ruku. Od narodenia má DMO, ale to iba na margo spomínam... Na MR-ku jej zistili, že má trombofíliu (hustú krv) Leiden faktor 5 homozigot a heterozigot...to je najkritickejšia firma trombofílie. Už je tomu 5 rokov stále berie lieky, pichá si fraxiparín a je pod kontrolou hematológa. Ale nikdy sme to nevzdali !
Ten optimizmus Vám chýba a vyjadrenie lekára o srdci??? Prečo si od neho nežiadate konkrétne vysvetlenie ako to myslí s tým " s krizikom po funuse ? "
Ste naozaj zmierení ??? ... nepochopim tento postoj!
Erika686
24.03.15,11:13
ja to myslim tak, ze sme zmiereni aj s tym, ze bude mat dozivotne nasledky, ale aj s tou najhorsou moznostou.
Nie sme pesimisti, mozno to tak vyznelo aj z toho, ze vsetci okolo nas su pesimisti.

Uz je to 3 tyzden, nerehabilituju s nim, pretoze mu to zvysuje srdcovu frekvenciu a tym aj tlak...trapia sa so zapalom pluc a vcera sa tam pridruzila aj ina infekcia...to ja len preto.
martuli
24.03.15,16:10
Hold, nechcem byť veľký pesimista, ale asi by som sa pripravila aj na najhoršie, v takom stave je všetko možné, zvlášť pri zápale pľúc a kardiomyopatii. Napriek tomu, treba dúfať a nezúfať. Držím palce..