emily
25.10.04,09:01
Kúpili sme používané dodavkové auto od neplatcu DPH, používali sme ho 3 mesiace a ideme ho predať. Musím predaj zaťažiť DPH? Som platca DPH.

Asi zbytočná otázka. :confused:
valeriam
25.10.04,07:31
Tak sa aj ja priživím na tejto otázke.:D Rozdiel je len v tom, že to "moje" úžitkové vozidlo bolo kúpené v r.1999 a nebola uplatnená DPH. Teraz ho chcú predať, čo s tým? S alebo bez DPH?:eek:
emily
25.10.04,08:41
Tak sa aj ja priživím na tejto otázke.:D Rozdiel je len v tom, že to "moje" úžitkové vozidlo bolo kúpené v r.1999 a nebola uplatnená DPH. Teraz ho chcú predať, čo s tým? S alebo bez DPH?:eek:
Valéria, druhá časť § 42 oslobodené od dane je dodanie tovaru,pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa §49odst.6. Nedá sa to použiť. Mala si v roku 1999 nárok na odpočet alebo nie?
Mila
25.10.04,11:35
Emily, keď ste nakúpili bez Dph tak aj predávate bez dane.Ale iba do výšky nákupnej ceny.Rozdiel medzi nák. cenou a predajnou cenou musíš zdaniť aj Dph.Aspoń tak som to mala vysvetlené v podobnom prípade z daň. úradu.
valeriam
25.10.04,19:40
Bola som teraz mimo (PC, hlavu mám zatiaľ OK) tak reagujem až teraz- áno, mali sme nárok na odpočet, ibaže nebol uplatnený, prečo, vám nepoviem, lebo neviem, zistila som to až v r.2000, keď som účto preberala. Podľa mňa, a teraz ma opravte, ak sa mýlim, je našou chybou, ak sme prešvihli možnosť odpočtu DPH. Pri predaji zdaniť. Héj???
M3G
25.10.04,20:57
Bola som teraz mimo (PC, hlavu mám zatiaľ OK) tak reagujem až teraz- áno, mali sme nárok na odpočet, ibaže nebol uplatnený, prečo, vám nepoviem, lebo neviem, zistila som to až v r.2000, keď som účto preberala. Podľa mňa, a teraz ma opravte, ak sa mýlim, je našou chybou, ak sme prešvihli možnosť odpočtu DPH. Pri predaji zdaniť. Héj???
Podľa mňa nie, pretože musíte uplatniť DPH iba vtedy, ak ste si DPH odpočítali. Vy ste si mohli odpočítať DPH, ale neurobili ste to. Je to však diskutabilné. Na Vašom mieste by som sa obrátil s dopytom na DÚ.
Ak to spravíte, môžete sem tú odpoveď z DÚ umiestniť? :o
valeriam
26.10.04,09:49
Viete, pravda je taká,že ten rok 99 neviem ani preukázať(psst,len tak, potíšku). Evidencia bola taká...skoro žiadna, to vozidlo len jednoducho máme. Menšie zlo by ale asi bolo fakturovať s daňou, nie? Ak sa chcem vyhnúť dokazovaniu, že sme si neuplatňovali DPH. Idem volať....majú obed, tak až zajtra