Iva1212
23.03.15,20:02
Dobrý deň, účtujem v jednoduchom účtovníctve a majiteľ dal do opravy auto, ktoré riešil cez poisťovňu. Servisná organizácia, keď auto opravila vystavila celú súhrnnú faktúru, z ktorej časť zaplatil priamo živnostník a časť poisťovňa priamo servisnej organizácií. Ja som celú faktúru dala do záväzkov , ale neviem ako zaúčtovať časť sumy, ktorú zaplatila poisťovňa. Firma je platca DPH. Ďakujem.
Tweety
23.03.15,19:04
Použi vyhľadávač, takáto otázka sa tu riešila už viac,než dosť. Z tabletu neviem pridať link.
Iva1212
23.03.15,19:14
Ďakujem za odpoveď. Len som z toho popletená, lebo poisťovňa zaplatila priamo servisu a ten vystavil doklad firme na plnú sumu a je tam aj DPH. Neviem, či si môžem uplatniť celú DPH alebo len z časti, ktorú zaplatí živnostník. Čo sa týka platby, to mi tiež nie je jasné, ako zaúčtovať úhradu faktúry, ktorú vlastne zaplatila poisťovňa, keďže v záväzkoch mám celú sumu.
Tweety
23.03.15,19:29
Nárok si uplatní celý z faktúry za opravu. Musíš zaúčtovať aj predpis z poisťovne do príjmov a potom urobiť zápočet záv. s pohľadávkou od poisťovne.
maska4
26.03.15,13:52
a čo so spoluúčasťou? časť poisťová IZP cez ID.....teda zápočet ...DPH sa uhradí a ten rozdiel, ktorý tvorí spoluúčasť sa zaúčtuje ako?