ruutu
23.03.15,22:11
ani neviem ako spravne sformulovat otazku, roky som pracovala pre firmu, ktora zdanovala len cast prijmov a cast, dost vysoku nam davala na cierno.teda,je zjavne ze sme o tom vedeli.teraz zmenili pravidla v nas neprospech a nepaci sa mi to a chcem dat vypoved.chcem sa vsak nachystat na tlak zamestnavatela a chcem vediet cim mozem argumentovat.ak mu pohrozim, ak nepristupi na moju dohodu, t.z.kratsia vypovedna doba a odstupne 2 mes, ze zverejnim tuto informaciu inspektoratu pracu, co sa mne moze stat ako cloveku, ktory vlastne na tom celom roky participoval, kedze nechcel prist o pracu ;(((((((( hadam je to zrozumitelne.velmi mi pomozete spravnymi radami.dakujem
ivka70
24.03.15,06:47
Kedze si akceptovala nelegalne vyplacanie penazi (co je v podstate trestny cin kratenia dane a odvodov), moze to byt posudene ako spolupachatelstvo a si rovnako zodpovedna ako zamestnavatel.

A aj keby to nebolo posudene ako spolupachatelstvo, minimalne pojdu po tebe daniari, kedze si zverejnis, ze si mala prijem ale si ho neuviedla v DP. Porusujes titiz danove zakony, kedze si mala prijem spatne ti mozu dan a aj poistovne z neho vyrubit a dat zaplatit, aj s penale.

Je to mozno najkritickejsi scenar, ale to sa stat moze.