Matej Bombic
24.03.15,07:57
Zdravím. Mám problém - vytopili sme slabo susedov keď sa nám vytrhla odpadová hadica z práčky pripevnená k odtoku vane odspodu. Poisťovňa mi to nechce preplatiť lebo mám len poistenie nehnuteľnosti a odpadovu hadicu nepovažujú za súčasť odpadového systému stavby. Vraj keby vytiekol radiator tak by to bolo iné ale práčka že je niečo iné, napriek tomu že je privedená do odpadového systému a nie len voľne uložená do vane. Prosím o radu či sa skutočne nejedná o časť odpadového systému, pokiaľ je to aj hadica práčky ale pevne pripojená k odpadu. Vďaka. Matej
vicktor
24.03.15,13:52
Moja predstava je, ze prackova hadica sa vysmykla z odpadovej trubky, t.j. nie je to poistna udalost na nehnutelnosti.
Aj keby si mal poistenu domacnost, tak to nepomoze - voci susedovi treba mat poistenie zodpovednosti za skodu sposobenu inej osobe. A mozno ho mas, ved poistovne to rady prikladaju do "balicka".
sosak
24.03.15,14:13
Odpadová hadica z práčky nie je súčasťou odpadového systému stavby a preto poisťovňa postupovala správne.
Chobot
24.03.15,15:10
Pisťovňa má pravdu. Tak ako sosak.
lacotinka
24.03.15,15:55
Poisťovňa má takmer na 100 % pravdu ( malá výnimka je, keď narazí na mňa a mám pravdu ja )
Martuk
25.03.15,07:26
ono je jedno, či by si mal poistenú aj domácnosť, z tej by sa aj tak susedovi nič neplnilo. Tak, ako píše nižšie vicktor, takáto škoda sa hradí zo zodpovednosti z občianskeho života, kukni do zmluvy, či ju tam nemáš zahrnutú, ak hej, tak to treba poisťovni oznámiť a žiadať prešetrenie tejto poistnej udalosti