borca
24.03.15,08:35
buchač
24.03.15,08:02
Záleží, čo všetko Ťa zaujíma...dôvod otázky - aký je problém.
borca
24.03.15,08:07
mavam krče chcem vediet či nemam niečo v črevach polyp alebo nejaku vlakninu a nechcem ist na kolonoskopyju
kopretinka
24.03.15,08:20
a to si chceš zaplatiť? lebo ak nebudeš mať doporučenie od lekára,tak ti to neurobia,iba za peniaze (možno)
borca
24.03.15,08:20
mala som zapal zaludka a sliznice bola som na gastro a teraz ma poslaly na kolonoskopiu
borca
24.03.15,08:24
ked ma neodporuci doktor na CT tak si to zaplatim je to okolo 115e tak nejako
kopretinka
24.03.15,08:25
to,že nechceš kolonoskopiu,si oznámila lekárovi? alebo len tu nám? možno ti to doporučí,možno nie,musíš najprv komunikovať s ním,.
určite máš vlákninu,tá je z potravy a je dôležitá,takže ak budeš bez potravy,iba na vode,tak vlákninu mať nebudeš.
buchač
24.03.15,08:31
CT ukáže veľa, no kolonoskopia dá presné výsledky.
Peggynka
24.03.15,08:38
http://www.magnetct-tn.sk/sk/pre-pacientov-ct/
Osobne by som ti doporučovala kolonoskopiu (možno nakoniec aj tak ju budeš musieť absolvovať),lekár môže odobrať vzorku a dať vyšetriť.Nie je to nič strašné a dobré je mať istotu.
borca
24.03.15,09:19
chcela by som sa este spytat mala saom zapal zaludka a uz ho nemam preco ma poslali na kolonoskopiu?
Poola
24.03.15,09:50
pre poriadok veci tak to zvyknú robiť komplexne, mne pri zápale hrubého čreva robili vyšetrenie žalúdku...
Čítala som príspevok od Peggynky na prípravu vyšetrenia na CT.. Pred vyšetrením hrubého čreva v oboch prípadoch aj tak musíš podstúpiť deň pred tým prečistovanie...Pre mna je viac zaťažkavajuci den prečisťovací, až priam hrozný! ako samotné vyšetrenie kolonoskopom..
A vyšetrenie priamo v čreve je zdá sa presnejšie, je predsa priamo na mieste...
Pred vyšetrením kolonoskopom mi dávajú do žily náladovku a velmi mi to na tých pár minút pomôže, môžu si ma aj krájať..
borca
24.03.15,09:50
oznamila som to lekarovi ze nechcem ict na kolonoskopiu ale on ma posiela stale abi som sla povedal ze da sa nieco aj cez ct čko ale kolonoskopia je najcastejsie a najlepsie visetrenie criev
Tom10
24.03.15,09:53
tak tak môžem súhlasiť s lekarom , vyšetrenie kolonoskopom je najpresnejšie...neboj sa toho, sú aj horšie veci v živote :-)
borca
24.03.15,09:56
sak samozrejme ze to je najlepsie riesenie len nie kazdi to chce podstupit ja fakt neviem co mam robit sak bola som aj na gastro mala som zapal zaludka ale uz nemam preco to musim podstupit tu kolonoskopiu??????
borca
24.03.15,09:59
a ked budem den bez potravi tak vlakninu nebudem mat a to je dobre ci zle lebo mne povedali ze ak bi som tam mala vlakninu tak ze mi je viberiu ako aj vzorku z criev
Poola
24.03.15,09:59
úplne ta chápem!
dala si si už urobiť aj okultné krvacanie z hrubého čreva..?
robia to cez vzorku stlolice, pytaj sa lekara na možnosť...
zápal hrubeho čreva je spojený s krvacanim a hlienom v stolici..
buchač
24.03.15,10:53
borca (Dnes 11:50) oznamila som to lekarovi ze nechcem ict na kolonoskopiu ale on ma posiela stale abi som sla povedal ze da sa nieco aj cez ct čko ale kolonoskopia je najcastejsie a najlepsie visetrenie criev


buchač (Dnes 10:31) CT ukáže veľa, no kolonoskopia dá presné výsledky.
Idem robiť bubububu...???
CT vyšetrenie ukáže (s nadsádzkou) aj prehľad jedálneho lístka týždeň dozadu.
No je to len prístroj, ktorý ukáže určité snímky.
Kolonoskop má v sebe zabudovanú kameru, kde je obraz oveľa reálnejší. Plus môže vziať vzorku z daných lokalít, ktoré sa následne pošlú na histológiu. Tá vylúči alebo potvrdí ten nejaký nález.
Môžem Ti kľudne dať linky na ten rozdiel medzi snímkami z CT alebo kolonoskopie.
-------------------------------------------
CT som absolvoval...bez a aj s kontrastnou látkou. No až kolonoskopia dala relevantné výsledky, na základe ktorých som do týždňa ležal na sále pod skalpelom.
P.S.:
Šak dostaneš šľahy do žily...budeš v limbu...a zadarmo ..;) :D :D :D
Jarka 1
24.03.15,18:29
borca, ale však kolono sa dá absolvovať aj s anestézou. A bude to lacnejšie, ako si zaplatiť CT. Aj nejaké kilečko sa zhodí a prečistí sa organizmus.
kopretinka
24.03.15,18:39
keď budeš jeden deň bez potravy,tak sa ti črevo nevyčistí úplne,to tak rýchlo nejde.Asi si zle rozumela,vláknina je skoro vo všetkom,čo zješ,musí to tam byť,bez vlákniny črevo nepracuje,vláknina podporuje činnosť čriev.Čím menej vlákniny,tým je stolica tvrdšia,a tým horšie sa črevo vyprázdňuje.........Vláknina nie je iba tak voľne v čreve,nedá sa iba tak jednoducho vybrať.je v celej tej hmote,ktorá sa ti posúva v črevách a vplýva na ten posuv čriev.Vláknina je dôležitá.
http://wanda.atlas.sk/ktore-potraviny-obsahuju-najviac-vlakniny/wellness-a-fit/chudnutie/795328.html
A vzorka z čriev to sa nemyslí obsah,ale to črevo,odoberú ti zo sliznice kúsok.
buchač
24.03.15,18:53
borca (Dnes 11:50) oznamila som to lekarovi ze nechcem ict na kolonoskopiu ale on ma posiela stale abi som sla povedal ze da sa nieco aj cez ct čko ale kolonoskopia je najcastejsie a najlepsie visetrenie criev
=====================================

Ja toto proste nechápem...
To koľko máš rokov ???
To neznesieš trochu nepríjemnej bolesti ? Ja síce pravda, že ja radšej guľku do tela, jak sadnúť do zubárskeho kresla...ALE keď sa musí, tak sa musí.

To keď náhodou a nedajbože (neprajem) sa niečo zlého objaví v náleze, tak sa potom budeš pýtať na rady v tejto téme ?
http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html