chudaska
17.05.06,13:05
Ahojte, poraďáci, práve dnes mi volali zo SP, že 6.6. by chceli urobiť kontrolu v našej firme od roku 1996 (zatiaľ sme ešte nemali). Myslím si,že všetko by sme mali mať v poriadku -minimálne od roku 1998,kedy robím mzdy ja, ale človek nikdy nevie. Na čo sa mám pripraviť? Čo všetko budú odo mňa žiadať, mzdové listy zamestnancov, výpisy z banky -odvody,mesačné rekapitulácie miezd..... Mali ste niekto teraz niekedy kontrolu zo SP? Ak áno, poraďte.
Dík
Paula
17.05.06,11:15
Ahojte, poraďáci, práve dnes mi volali zo SP, že 6.6. by chceli urobiť kontrolu v našej firme od roku 1996 (zatiaľ sme ešte nemali). Myslím si,že všetko by sme mali mať v poriadku -minimálne od roku 1998,kedy robím mzdy ja, ale človek nikdy nevie. Na čo sa mám pripraviť? Čo všetko budú odo mňa žiadať, mzdové listy zamestnancov, výpisy z banky -odvody,mesačné rekapitulácie miezd..... Mali ste niekto teraz niekedy kontrolu zo SP? Ak áno, poraďte.
Dík
I tu nájdeš skúsenosti z kontrol:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=12544&highlight=prepo%E8%EDtavali
jankasm
17.05.06,11:17
My sme mali pred týždňom. Kontrolovali všetky výkazy, ešte aj na úrad práce, kým to neprešlo pod nich, aj mesačné aj štvrťročné o úraze. Zo sumarizácií a mzdových listov kontrolovali výšky poistného, porovnávali z výpismi z účtu. Ak máš nejakých invalidných dôchodcov budú chcieť vidieť rozhodnutie, ak si niekto uplatňoval v rokoch 2004-2005 zníženú sadzbu na starobné poistenie budú kontrolovať rodné listy detí a prehlásenia. Na koniec kontrolovali ešte PN a to by bolo asi tak všetko. Držím palce.