Júlia Kloudova
24.03.15,11:24
Na doloženie praxe sú potrebné 4 roky v obore, ktoré je potrebné doložiť vyhlásením zamestnávateľa a pracovnou zmluvou. Existuje altrenatíva pracovnej zmluvy?Bolo mi povedané, že to nemôže byť mandátna zmluva ani dohoda o pracovnej činnosti.
Kabaka123
24.03.15,14:44
nie je mi celkom jasná otázka.... potrebuješ Žiadosť o uznanie odbornej praxe? v akej oblasti pracuješ?
jslancik
24.03.15,14:50
predpokladám, že nemá nič vyhovujúce, a hľadá možnosti, ako to obísť.
Júlia Kloudova
25.03.15,07:54
Mam prax 4 roky, ale prostredníctvom mandátnej zmluvy. Zamestnavatel mi je ochotný napísat vyhlásenie o praxi, ale potrebujem k tomu doložiť pracovnú zmluvu alebo nieco alternatívne. A ja sa pýtam, či je mandátna zmluva alternatíva pracovnej, resp. ake dalsie zmluvy alebo dohody sa dajú nahradit namieto pracovnej zmluvy.
Júlia Kloudova
25.03.15,07:55
Nechapem dovody vasich nezmyselnych utokov na mna. Zle som sa vyjadrila a hned tu musite mat blbe komentare. Ak k tomu nemate nic povedat nechapem na co plytvate svoj cas.
Kabaka123
25.03.15,07:59
to nie sú žiadne útoky, len sme nerozumeli otázke, preto ju treba upresniť, a najlepšie aj do pôvodnej otázky, nie len do komentára... stráca sa súvislosť... a pýtam sa ešte raz... v akej oblastí pôsobíš? keď si pracovala na mandátnu zmluvu, bola si živnostníčka SZČO?

http://www.minv.sk/?nahradny-sposobo-uznania-odbornej-sposobilosti-pre-zivnosti-zaradene-do-zoznamu-i