ajajaka
24.03.15,12:02
Dobrý deň.chcem sa spytat ohladne dedicstva.ma sa dedit dom v ktorom byvala babka a tiez jeden dedic,ktory prizivoval tam aj s partnerkou.platenie elektriky atd.bolo pisane na babku ale mal to nastarosti jej syn co tam byval,ale stalo sa ze boli odpojeny od energii lebo to nezaplatil atd.je to taky odpad co nikde nerobi.ale ide o to,ze babka zomrela a su traja surodenci a ten co tam byva sa so sestrou dohodli ze nu a druheho brata vyplati po 12tisic a on tam zostane.len z coho to zaplati ked v zivote nepracoval.je tu podozrenie ze uz ma kupca ktory to vyplati a on dostane kopu penazi a este aj sestre sa ujde lebo je v tom s nim .co sa da s tym urobit aby k tomu nedoslo
zlatica76
24.03.15,11:10
bodky čiarky, odseky, veľké písmená, diakritika.... veď sa to nedá čítať.
ivka70
24.03.15,11:19
Neplatenie elektriny je uplne zbytocna informacia aj to, ci surodenec, co chce vyplatit ostatnych niekde robi alebo nie.
Do dedicstva aj tak musi byt vycislena hodnota domu.
Ak bude vycislena na 100 000 eur, tak snad nebudu surodenci spokojni s 12 000 eur.
A nemusia s vyplatenim suhlasit vobec, moze sa dedicstvo delit na 1/3 a predaju dom spolu. Najma ak je obava, ze tie peniaze nikdy surodencom nevyplati.
Tam je zasa riziko, za dom nepredaju nikdy, lebo surodenec tam stale bude a bude mu treba zabezpecit byvanie.
kopretinka
24.03.15,11:27
a kto mu ho má zabezpečiť? veď nech si zabezpečí z peňazí z predaja.
ajajaka
24.03.15,11:41
Ide aj o tu elektriku a este udajne si zobral aj pozicku na babku kvoli ktorej mala pozastaveny dochodok,tak preto som to tam napisala ze asi tam bude vela dlhou ktore si narobil on na babku a ze sa budu dedit aj dlhy.tak teda ak nebude treti surodenec suhlasit so sumou ktoru mu chce vyplatit,tak to pojde pravdepodobne cez súd.
ajajaka
24.03.15,11:44
Pisem z mobilu a myslim,ze nie je problem to precitat,uplne zbytocny komentar
ivka70
24.03.15,11:49
Len ci v takom pripade bude chciet .... zabezpecit si byvanie z predaja ...
ivka70
24.03.15,11:50
Ked nebude suhlasit, budu dedit podla zakona.
az pripadny predaj domu by musel riesit sud, keby sa nevedeli dohodnut ako spoluvlastnici.
ajajaka
24.03.15,12:06
A estr jednu otazku.Moze niekto zastupit na dedicskom konani dedica?myslim tym syn alebo dcera.
ivka70
24.03.15,12:17
ajajaka
24.03.15,12:31
Ďakujem pekne