Replasťačka
24.03.15,12:52
Poradíte mi , prosím, máme pohľadávky vo výške skoro 40 000,00 Eur , pohľadávku sme si uplatnili ( prihlásili ) v určenej lehote. V roku 2014, v Obch.vestníku bolo zverejnené uznesenie o potvrdení reštruk.plánu .
Čítala som metodický pokyn FR SR, ale absolútne tomu nerozumiem.
Hovorí sa v ňom: opravné položky k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurznom a reštrukturalizačnom konaní sú daňovými výdavkami počínajúc zdaňovacím obdobím, v ktorom boli pohľadávky v určenej lehote prihlásené.
Takže, pohľadávky máme prihlásené v roku 2014, a vyhlásením reštrukt. sa tvorí OP . Musím vytvoriť OP: MD 547 D 391 podľa § 20 ods. 10 ZDP. vo výške tých 40 000,00 Eur ? § 20 ods 11 hovorí, že OP sa zahrnú do základu dane v období, v ktorom bola pohľadávka uspokojená. Tak to som už jeleň úplne. Pohľadávky sú všetky z roka 2014. No a hospodársky výsledok by bol strašný.
martinez
24.03.15,12:28
ak boli pohladavky prihlasene do konkurz.a restr.konania, mozes tvorit danovu opravnu polozku.... ked Ti pohladavku uhradia, tak o vysku uhrady musis rozpustit opravnu polozku, teda aj zvysit zaklad dane..
Replasťačka
24.03.15,12:54
Musím vytvoriť OP asi aspoň účtovnú, ale keď si predstavím , čo to urobí s HV a vlastným imaním, je to katastrofa. Uhradia max. 15 % z pohľadávok.
Replasťačka
24.03.15,12:56
Nedá sa tomu vyhnuť, však ? Firma je na trhu 2. rok a kým sa z toho nejako dostane....
martinez
25.03.15,09:24
Suhlasim s Tebou, uctovnu opravnu polozku by si mala tvorit a to na zaklade §18,1 postupov uctovania z dovodu dodrzania zasady opatrnosti... ak vsak tvoris uctovnu opravnu polozku a zakon o dani z prijmov Ti to povoluje, danovo si ju uznaj ... ak vytvoris danovu stratu, budes si ju moc umorovat rovnomerne v nasledovnych 4 rokoch
Replasťačka
25.03.15,12:33
Ďakujem Ti , pekný deň